Blog na temat malarstwa współczesnego i obrazów prowadzony przez Galerię TouhchofArt

Surrealistyczna sztuka przy dźwiękach kosmosu w Starej Kopalni

3 listopada był dniem wernisażu wystawy prac Krzysztofa Heksla w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Wydarzenie przyciągnęło sporą grupę osób, na czele z władzami miasta, kolekcjonerami obrazów, mediami, ale również po prostu sympatykami twórczości tego artysty. Wystawa będzie czynna do 27 listopada, w godzinach 10-18, bezpłatnie.

Wernisaż rozpoczęło wystąpienie wiceprezydenta Wałbrzycha Zygmunta Nowaczyka oraz dyrektor Starej Kopalni Anny Żabskiej, która w kilku słowach przybliżyła postać i twórczość autora. Po oficjalnym wstępie, około setka przybyłych gości przeszła do podziwiania ekspozycji oraz do rozmów prywatnych z Krzysztofem Hekslem.

Wystawa „Malarstwo” prezentuje kilkanaście prac, które nie są tytułowane. Warto wspomnieć, iż obrazy to w większości tegoroczne prace artysty, a wśród nich kilka, które zostały namalowane specjalnie na tę okoliczność. Nigdzie dotąd nie były prezentowane publiczności.

Przybyli goście na bieżąco mogli dzielić się swoimi wrażeniami oraz emocjami z samym autorem, który chętnie wdawał się w dyskusję z każdym, kto miał na to ochotę. Przedstawiciele mediów, gazet oraz telewizji regionalnej przygotowali relację z wydarzenia. Krzysztof Heksel udzielał również wywiadów dla prasy.

Oprawę muzyczną stanowiły tzw. „dźwięki kosmosu”, które zaskakująco dobrze łączyły się z tematyką i klimatem całej wystawy, a dodatkowo nadawały jej specyficznego „smaku”.

Ciekawą informacją jest fakt, iż w tym samym czasie trwa wystawa „FluxExhibition” w The Old Truman Brewery w Londynie. Wśród prezentowanych tam dzieł sztuki znalazły się także dwa obrazy Krzysztofa Heksla.krzysztof_heksel_stara-kopalnia-3 krzysztof_heksel_stara-kopalnia-4 krzysztof_heksel_stara-kopalnia-5 krzysztof_heksel_stara-kopalnia-6 krzysztof_heksel_stara-kopalnia-7 krzysztof_heksel_stara-kopalnia-8 krzysztof_heksel_stara-kopalnia-9 krzysztof_heksel_stara-kopalnia-10 krzysztof_heksel_stara-kopalnia-11 krzysztof_heksel_stara-kopalnia-12 krzysztof_heksel_stara-kopalnia-13 krzysztof_heksel_stara-kopalnia-14

 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*