Blog na temat malarstwa współczesnego i obrazów prowadzony przez Galerię TouhchofArt

One Night One Art – Wystawa Anastazji Markowicz „Parada Planet”, Piaseczno Showroom Art-Passion

Wernisaż z kosmiczną energią – relacja z wystawy prac Anastazji Markowicz

 

19 października w showroomie Art-Passion w Piasecznie odbyła się kolejna odsłona projektu One Night One Art. Tym razem zgromadzeni goście mogli przenieść się w niezwykły świat obrazów Anastazji Markowicz, która zaprezentowała kolekcję swoich najnowszych prac pełnych kosmicznej symboliki i niesamowitej personifikacji ciał niebieskich.

 

One Night One Art po raz drugi w Piasecznie

Showroom Art-Passion w Piasecznie już po raz drugi stał się przestrzenią, którą zawładnęła sztuka na wysokim poziomie. Zaproszeni goście od pierwszych postawionych w apartamencie kroków mieli okazję przenieść się w odległe zakątki wszechświata. O wyjątkową oprawę wystawy „Parada Planet” zadbała Małgorzata Małecka, właścicielka Spółki Art-Passion, która z ogromnym zaangażowaniem przygotowała aranżację wnętrza, nastrojową muzykę oraz starannie dopracowane świetlne instalacje, tworzące klimatyczne tło dla wernisażu Anastazji Markowicz. Niezwykła kolekcja obrazów ukraińskiej artystki tworzącej w nurcie surrealizmu przyciągnęła tego wieczoru wielu gości ze świata biznesu, kultury i sztuki.

 

Królowa Nocy

Podczas wystawy „Parada Planet” zaprezentowano 16 najnowszych obrazów Anastazji Markowicz wykonanych techniką olejną oraz kilkanaście grafik. Szczególną uwagą zgromadzonych gości cieszyły się dwa monumentalne, ponad dwumetrowe obrazy Mars i Wenus. Podobnie jak inne prace z cyklu, tak i te obrazy były pełne magicznej, kosmicznej symboliki. W pracach Anastazji Markowicz została zaklęta ogromna ilość metafor i astronomicznej wiedzy, którą artystka zgłębia od najmłodszych lat. To właśnie ta wiedza w połączeniu z ogromnym talentem, fantazją i otwartością duszy pozwoliły malarce przedstawić dwa księżyce Marsa – Fobos i Deimos (z gr. Strach i Groza) jako parę tygrysów prężących się u stóp Czerwonej Planety, a w obrazie „Królowa Nocy” sportretować noc jako kobietę czuwająca nad zawieszoną w ochronnej bańce, uśpioną w ciemności Ziemią. Połączenie nastrojowego, przepełnionego pozytywną energią miejsca i przygotowywanymi przez kilkanaście miesięcy obrazami sprawiło, że wernisaż pozwolił na chwilę oderwać się od przyziemnych spraw, odpocząć od pędzącej codzienności i przenieść się między pełne życia planety krążące wokół Słońca, którym bez wątpieniem tego wieczoru była Anastazja Markowicz.

Film z wernisażu „Parada Planet” – One Night One Art Anastazja Markowicz jest dostępny pod adresem:
https://www.youtube.com/watch?v=V2OszDDVmTU

 

Organizatorzy wydarzenia:

Spółka Art-Passion  oraz Europejska Galeria Malarstwa TouchofArt.eu

 

Czas i miejsce:  19 października 2017 roku, godz. 19:19, lokal 131 przy ul. Młynarskiej 39 (XIV piętro) w Piasecznie.

 

Anastazja Markowicz – surrealistyczna malarka pochodząca z Ukrainy, urodzona w mieście Briczany. W 1990 roku zaczęła studia w szkole Plastycznej w Czerniowcach, którą ukończyła z wyróżnieniem. Ponadto ma w dorobku kilka indywidualnych i zbiorowych wystaw, m.in.: wystawa indywidualna w Ambasadzie Ukrainy w Warszawie, FLUX Exhibition – Old Truman Brewery w Londynie, Wystawa na zaproszenie Ministerstwa Kultury, Narodowe Muzeum Literatury.

Apartament Art-Passion showroom w Piasecznie. Przestrzeń otwarta na ludzi i dobrą sztukę. Miejsce z klimatem i dobrą energią, zainicjowane przez jego właścicielkę Małgorzatę Małecką. Partner wystaw z cyklu One Night One Art.

 

TouchofArt.euEuropejska Galeria Malarstwa reprezentuje ponad 1900 artystów z Polski i Europy. Misją Galerii jest dotykać sztuki oraz czynić ją dostępną dla ludzi, którzy pragną się nią otaczać. W ofercie Galerii znajduje się blisko 50 000 obrazów, wśród których można odnaleźć dzieła zarówno cenionych artystów, jak i obiecujących twórców, którzy dopiero zaczynają podbijać rynek europejskiego malarstwa współczesnego.

 

 

 

 

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*