rozwiń menu >

Pablo Picasso obrazy artysty: 4

PLN PLN

Typ widoku:

  • image
  • image

Pablo Picasso obrazy

Pablo Picasso (1881-1973) należy do powszechnie rozpoznawanych i najważniejszych artystów sztuki współczesnej. Zajmował się malarstwem, grafiką, rysunkiem, ceramiką. Jest uznawany za twórcę kubizmu, wspólnie z Georges Braque’m. Początkowo kształcił się w rodzinnej Hiszpanii, żeby następnie wyjechać do Paryża, który stał się miejscem kluczowym dla jego twórczości. Zetknął się w nim z najnowszymi trendami oraz poznał artystów, którzy później przeszli do kanonu współczesnej sztuki.

Obrazy Pabla Picassa – profil twórczości

Zanim Pablo Picasso doszedł do charakterystycznej i powszechnie rozpoznawalnej kubistycznej formy, przechodził przez różne okresy twórczości realistyczno-symbolicznej, dzięki którym powstały mocno urozmaicone prace. Pierwszym jest tak zwany okres błękitny (1901-1904), nazywany tak od dominującej na płótnach kolorystyki. Podejmował wówczas głównie tematykę społeczną, pokazując paryską biedotę, skromne mieszkalne wnętrza oraz scenki rodzajowe z życia ubogich. Później przyszedł okres różowy (1904-1905), w którym skupił się scenach z życia cyrkowców, przedstawiając kuglarzy i akrobatów. Następnie poświęcił się eksperymentom formalnym, nawiązując do dokonań Paula Cezanne’a oraz sztuki afrykańskiej. Ich efektem było płótno Panny z Awinionu, od których rozpoczął się kierunek kubistyczny, a także inne liczne prace – Głowa Czytającej Kobiety, Ma Jolie – trudne w konwencjonalnej klasyfikacji. Kolejne dzieła prowadziły do coraz mocniejszego upraszczania i syntezy różnych form, kontrastujących barw, tak charakterystycznych dla twórczości tego wybitnego artysty.

Pablo Picasso w kontekście światowym i polskim

Pablo Picasso tworzył nie tylko obrazy, grafiki i rzeźby. Wykonywał także piękną, unikatową ceramikę, która do tej pory cieszy się wielkim zainteresowaniem kolekcjonerów na całym świecie. W roku 1948 artysta uczestniczył w Światowym Kongresie Intelektualistów w Obronie Pokoju, odbywającym się we Wrocławiu. Zwiedził wówczas inne polskie miasta, w tym między innymi Warszawę, gdzie podarował Muzeum Narodowemu piękną kolekcję swoich rysunków, ceramiki i grafik. Pablo Picasso wpłynął na kształt sztuki XX wieku, zrewolucjonizował podejście do formy i kompozycji malarskiej, stając się niesłabnącym źródłem inspiracji dla kolejnych pokoleń artystów.

Pablo Picasso – galeria Touch of Art

Jego obrazy na sprzedaż Pabla Picasso pojawiają się regularnie na rynku sztuki, a ich cena często osiąga rekordowe poziomy. W 2015 roku Przepiękny dom został sprzedany za zawrotną cenę 164,4 miliona dolarów. Duża i rozbudowana oferta obrazów i grafik niezmiernie cieszy kolekcjonerów i sympatyków twórczości tego artysty. W Galerii Touch of Art znajdziesz grafiki i rysunki, charakteryzujące dojrzałą twórczość Pabla Picasso. Przedstawiony na nich świat został przepuszczony przez kubistyczny filtr kompozycyjny i kolorystyczny, w rezultacie stając się nietypowym studium formy, kształtu i barwy. Są to grafiki o wysokiej wartości artystycznej i historycznej, które z pewnością wzbogacą twoją kolekcję. Pablo Picasso – główny przedstawiciel i inicjator kubizmu w sztuce malarskiej, kluczowy i jeden najbardziej wpływowych artystów XX wieku
: 4

Często zadawane pytania

Gdzie można obejrzeć obrazy Pablo Picasso?

Skąd pochodzi Pablo Picasso?

Ile obrazów namalował Pablo Picasso?