Blog na temat malarstwa współczesnego i obrazów prowadzony przez Galerię TouhchofArt

Krzysztof Heksel Wystawa obrazów

KRZYSZTOF HEKSEL — WYSTAWA MALARSTWA –WROCŁAW – IMPART

6 listopada miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Heksla we wrocławskiej Galerii Impart. Wystawa trwała niemal do końca listopada i cieszyła się dużym zainteresowaniem publiczności. Warto było się na niej zjawić choćby z tego powodu, że większość prezentowanych tam prac już w chwili wernisażu była sprzedana, co oznacza, iż nieprędko (jeśli w ogóle) znowu będą dostępne dla widzów.

Wystawa Krzysztofa Heksla

Ostatnie minuty przed otwarciem wystawy

 

Ekspozycja zaprezentowana przez autora liczyła 20 prac, stworzonych w latach 2013-2015. Widzowie mogli dzięki temu zobaczyć ewolucję jego umiejętności malarskich.

Po przywitaniu przybyłych na wystawę gości oraz krótkim przybliżeniu postaci autora przez Natalię Smolińską – menadżera artysty oraz przez Pawła Kamińskiego – dyrektora Galerii TouchofArt, przystąpiono do podziwiania obrazów.

Krzysztof_Heksel_wernisaż
Od lewej: Paweł Kamiński, Natalia Smolińska, Krzysztof Heksel

 

Każdy, kto miał na to ochotę, mógł swobodnie porozmawiać z artystą. Przybyli goście chętnie korzystali z tej możliwości i wdawali się w dyskusje z Krzysztofem Hekslem. W rozmowach najczęściej poruszano kwestię tego, co jest inspirację dla autora do tworzenia nieco mrocznych prac z pogranicza jawy i snu.

 

Krzysztof_Heksel_rozmowa z odwiedzającym wystawę

Chętnych do osobistych dyskusji z Krzysztofem nie brakowało.

 

Obrazy tworzone na płytach niezwykle wymagającą techniką, jaką jest laserunek, zostały pozytywnie odebrane przez publiczność. Podczas trwania wernisażu w tle słychać było muzykę, która potęgowała nastrój całego wydarzenia.

 

Publiczność kontemplująca obrazy

Publiczność kontemplująca obrazy

 

Wystawa malarstwa Krzysztofa Heksla zakończyła się 25 listopada, a większość zaprezentowanych na niej obrazów trafi w niedługim czasie do zbiorów prywatnych kolekcjonerów, którzy je zakupili. Wałbrzyski malarz obecnie pracuje nad kolejnymi surrealistycznymi dziełami oraz planowaniem przyszłorocznych prezentacji swojego malarstwa.

Krzysztof Heksel

Krzysztof Heksel na tle swoich obrazów

 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*