Blog na temat malarstwa współczesnego i obrazów prowadzony przez Galerię TouhchofArt

Bartosz Frączek. Co warto wiedzieć na temat jego obrazów?

Wobec jego obrazów nie sposób przejść obojętnie. Kolorowe, pozbawione perspektywy prace przypominają dziecięce rysunki. To najistotniejsze cechy charakterystyczne twórczości Bartosza Frączka. Malarza, który wprawianie widzów w dobry humor uznaje za swój priorytet. Co jeszcze warto wiedzieć na temat jego obrazów?

Bartosz Frączek – twórca kolorowego świata

Jego malarstwo przypomina beztroską, pozbawioną problemów rzeczywistości. Przychodzi na świat na początku lat 70. w Częstochowie. Sztuka współczesna pociąga go najbardziej, artysta uważa, że daje duże możliwości. Nie mające perspektywy rysunki wkrótce stają się jego znakiem rozpoznawczym. Mocno nasycone oranże, błękity, brązy i zielenie dodają im niecodziennego charakteru.

Bartosz Frączek – malarz wysoko ceniony

Indeks jednej z artystycznych uczelni jest dla mężczyzny spełnieniem marzeń. Po krótkim namyśle wybiera Wyższą Szkołę Pedagogiczną. W rodzinnym mieście uczy się o technikach malarskich, dużo tworzy, decyduje, by o sztuce opowiadać innym. Ambitnego planu na razie nie ma kiedy zrealizować.

Największe wyróżnienia Bartosza Frączka

Międzynarodowe Biennale di Arte Citta di Locri przyciąga wielu miłośników współczesnej kultury. Wśród nich nie może zabraknąć uzdolnionego malarza. Wiadomość o zdobyciu II miejsca jest dla niego sporym zaskoczeniem. Kolejne ważne osiągnięcie? Wygrana w zorganizowanym w Pizie Biennale Internazionale di Mini Grafica e Pittura.

Bartosz Frączek – twórca o międzynarodowej renomie

Mimo licznych sukcesów, malarz rzadko bywa zapraszany za granicę. Oprócz zbiorowych wystaw, w których bierze udział, weryfikuje dobrą i złą sztukę. Bywa, że stworzone dzieło zamalowuje, czasem niszczy. Licytacje, targi sztuki i wernisaże w domach kultury sprawiają, że zdobywa większą rozpoznawalność, jego kompozycje mają coraz więcej fanów.

Bartosz Frączek – artysta z głową w chmurach

Jego obrazy pozbawione są drugiego dna, malarz woli dawać publiczności nadzieję i zrozumienie niż zmuszać do refleksji nad światem. Prace, jakie tworzy są atrakcyjne, pełne malowniczych zakątków. Malarz słynie z wielkiej pomysłowości, starannie nanosi na płótna grube warstwy farby i stara się, by każde dzieło bardzo się od siebie różniło.

Sztuka Bartosza Frączka

Fantazja i doskonały warsztat. Te dwie cechy sprawiają, że każde płótno staje się nietuzinkowe. Bohaterowie obrazów skupiają się na prostych domowych czynnościach, nigdy nie spoglądają na widza. Wydają się być całkowicie pochłonięte daną chwilą.

Bartosz Frączek – nauczyciel akademicki

W 2009 roku artysta zaczyna przygodę z nauczaniem innych. Na jego wykładach w ASP w Chorwacji, Ostrawie i Słowacji pojawia się wielu głodnych wiedzy studentów. Artysta wzbogaca zajęcia o dyskusje o promocji. Dobrze wie z czym młodzi adepci sztuki muszą się zmierzyć. Przed laty sam miał podobne dylematy.

Jak wypromować siebie?

To pytanie autor wieloznacznych, kojarzonych z dziecięcymi pracami i dawną sztuką kompozycji zadaje sobie nieustannie. Wreszcie wpada na ambitny, wymagający wielu wyrzeczeń plan. Wymyśla Międzynarodowe Biennale Miniatury. Kolejne edycje festiwalu skierowanego do mało znanych twórców cieszą się sporym zainteresowaniem. Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Sztuki Incident Accident to kolejny świetny pomysł na wypromowanie współczesnej kultury.

Bartosz Frączek – orędownik dobrej sztuki

Mimo wielu zajęć ani myśli rozstawać się z malarstwem. Nadal angażuje się we wszystko co robi. Jego dzieła są bardzo wyważone, skrojone dla każdego. Artysta bawi się z widzem, wprowadza go w kolorowy, znany z baśni i bajek świat. Kocha serie obrazów, jedna z nich – „Kolorowa szaruga” – spotyka się z zachwytem krytyków.

Bartosz Frączek – malarz dążący do celu

Tak nazywają go przyjaciele. Kiedy siada do sztalug, wie, jak będzie wyglądać dana praca. Nie zraża się niepowodzeniami, konsekwentnie poprawia obrazy. Dąży do doskonałości, za wszelką cenę chce, by publiczność zachwyciła się prostym językiem. Zamiast skomplikowanych alegorii artysta pokazuje radosny, wibrujący od kolorów, smaków i zapachów świat.

Bartosz Frączek – najważniejsze cechy malarstwa

Malarz lubi zaskakiwać. Każdy kolejny cykl, nad którym pracuje jest coraz lepszy. Nie brakuje głosów, że jego unikatowego charakterystycznego, wypracowanego latami stylu nie sposób podrobić. To największy komplement, jaki często słyszy od swoich wielbicieli.

Bartosz Frączek w galerii Touch of Art

W naszej galerii oferujemy Państwu wysublimowane i gustowne kompozycje Bartosza Fraczka, które podkreślą wygląd niejednego wnętrza. Zapraszamy do zapoznania się z twórczością artysty: https://www.touchofart.eu/en/gallery/slowo-kluczowe/fr%C4%85czek/. Więcej informacji o malarzu znajdą Państwo tutaj: https://www.touchofart.eu/blog/bartosz-fraczek-symbolista-xxi-wieku/.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*