Back to Top
Saving on the server...

ERYK MALER - ANDRZEJ LAWRENC - MALARSTWO - grupa artystyczna, istniała dwa lata: Frakcja Haloimpresjonizmu, zamknięta, (doop.pl), ja, ukrzyżowany jak każdy mesjasz prawdy (performance 1 i 2), w galerii doop.pl - ZA PRAWDĘ - styl malarstwa: Haloimpresjonizm, pseudonim "Eryk Maler" - a faktycznie - ANDRZEJ LAWRENC - gardzę kiepskim malarstwem, paskudnymi ludźmi, moderatorami deformującymi mój wizerunek, kasowali moje teksty w czasie realnym, ja pisałem a litery znikały już po sekundzie, lub za godzinę, - oto ja:

MALARZ MIĘDZYNARODOWY ANDRZEJ LAWRENC, i laur mam na skroni, ja -
Twórca Teorii Haloimpresjonizmu, Haloimpresjonizm ! - a nasz protoplasta to sam: Vincent van Gogh, I to żadna ściema, wszystko jest w dokumentacji i z namacalnymi dowodami. Halo - halo, nie znaczy tu - na telefon:_)) o nie! Znaczy TU: Prawda !!!

e'ryk - założyciel grupy artystycznej: Frakcja Haloimpresjonizmu, YouTube: eryk maler tzw. - nie-muzyka i obraz, L-opery, ich dziesiątki, PROJEKT TANPURA IN MOTION (TIM), bo ja gardzę lekarzami którzy nie dotrzymują przysięgi lekarskiej ! I to jest dla pacjenta ! po to - aby przeżył ! - malarstwo dźwiękowe, i nie nazywam tego: muzyką, to eksperymenty dźwiękowe, to RYK, to - wycie cierpiących, mój najkrótszy artystyczny pseudonim, to - e'ryk, rycząca prawda - tak, na puszczy, ok, to ta apostrofa za e, nie jestem plastykiem, plastyk nie może się tego nauczyć, ja z tym się urodziłem, jestem jeden - jedyny, tak jak TY - Serdecznie pozdrawiam: maluję bardzo szybko, jestem u szczytu możliwości artystycznych, mam w 2023 r. - 64 lata, w 2024 - 65, !:_), ba, starość nie radość...
Malarz i Kompozytor nie-Muzyki Elektronicznej (ur. 1959) - muzyka to też malarstwo ! -
i - to najstarszy rodzaj malarstwa, a wszystko wykonane farbą (krwią cierpiących), własnoręcznie, u mnie instrumenty cierpią, WYJĄ. Zapraszam do kupowania OBRAZÓW, a każda cena uprzednia, u mnie, zostanie obniżona do wysokości atrakcyjnej dla klienta, każdy obraz przed wysyłką podlega ponownej kontroli pod względem jakości sztuki, każda najmniejsza drobinka farby.
Jeśli Ty masz inne propozycje cenowe - napisz o tym do mnie - tu za pośrednictwem galerii - wszystko zostanie uwzględnione. 19-tego października 2022 odbył się mój 3-D quasi-wernisaż w Nowej Soli (Plac Wyzwolenia), mówiłem tam o teorii ha, która nie jest marketingiem, lecz
uformowanym - konkretnym - i skodyfikowanym sposobem widzenia, i to, co - że Vincent był jednym z pierwszych, który dostrzegł kolejne halo, np. wokół lamp w obrazie Nocna Kawiarnia. I - na quasi-wernisażu zdjęcia - wydruki 3-D moich prac na Placu Wyzwolenia dosłownie - powalają, i można dotknąć dosłownie nawet, jakby powierzchni farby, palec sam idzie do iluzji wizji farby, malarze na ulicy, głośno - pytają: jaka to farba ??? - tu TO JEJ - IDEA  - mówię - odpowiadam - ja: e'ryk, malarz i jej teoretyk, mnich sztuki.
To prawdziwa TEORIA, NAZEWNICTWO, KIERUNEK W SZTUCE, widać wyraźne warstwy przed przedmiotem i wyraźne otoczki w bok od przedmiotu, OKO MALARZA MOŻE JE WIDZIEĆ, może TO namalować, można to uznać za kierunek i sposób widzenia w malarstwie.
Ja jestem tylko Twórcą Teorii Haloimpresjonizmu, to Wy utalentowani - malujcie i to najlepiej. Ale, Ja - pracuję okiem i rozumem, nie samym tylko okiem - jak C. Monet, ZAPAMIĘTUJĘ TO I WTEDY TO JUŻ - jest: IDEA, ona też działa, idea ważniejsza jest nawet od jej przedmiotu - to pewne. Wystawa 13-tu obrazów - ma być czynna, aż do wiosny 2023 r.
e'ryk dalej - *gdy trzeba coś zmienić w obrazie, który wtedy dopiero kupisz - to też napisz w mailu do galerii Posłuchaj mojej muzyki na You Tube - obejrzyj wszytkie moje obrazy na Google i napisz jaki: MÓJ obraz i za ile CIę interesuje, jestem w szczytowej formie, i chcę jeszcze sporo namalować, - na pewno dojdziemy do cenowego porozumienia
Zapewniam, że - Pewnego Dnia  - Uznasz, moje prace za Doskonałe, zatem wróć na te strony i zechciej kupić, tę prawdziwą sztukę.
Przy DOBRYM malarstwie kawa smakuje lepiej, goście się nie nudzą, dzieci mądrzeją, obraz uczy myślenia, a ono poprawia komfort istnienia, prawdziwą sztukę sprzeda się potem kiedyś drożej, na aukcjach agraart, itp., a marna?...:) ta trafi do kosza:_)... a kicz? Ten nie koniecznie, bo to jak awangarda czasem:_).
Dodatkowe informacje i fotografie obrazu otrzymasz - w wiadomości - jeśli tylko o to poprosisz, można też tu do mnie pisać.
Proponuję: prace ręcznie wykonane od postaw, zatem, to prawdziwa farba, aż do dna, płótno, mój własny grunt, a na nim mój szkic, za tym idzie podmalówka i często wiele wersji, i czasem to wiele lat nawet, i na koniec - obraz właściwy, niejednokrotnie grubo bardzo malowany, farbami olejnymi i eksperymentalnymi, schnący bardzo długo, to czasem - setki eksperymentów na sobie poukładanych, i przemyśleń, i wniosków.
A Haloimpresjonizm -, to - kierunek w malarstwie i jest on, jako nazwa, wynaleziony prze ze mnie, już dawno i potem opracowany w obszernych publikacjach, artykułach, jako Teoria Widzenia, i Idea (uczucie), i sam Styl czasem. Swego czasu istniała też - założona prze ze mnie, niezwykła grupa artystyczna  - Frakcja Haloimpresjonizmu, inaczej mówiąc: Haloimpresjoniści, malują oczywiście Oni nadal, są wg mnie inni i najlepsi.
Moje obrazy trafiają do całej Europy, do Francji, do Niemczech, do Hiszpanii, Danii, moja muzyka eksperymentalna prezentowana była w radio i np. też w studio el-muzyki Jerzego Kordowicza (Kentaktos- Rytm Miecza). Moja to, też muzyka - fr. utworu pt. "Dęby" (z płyty - Las),  przez szereg lat był czołówką audycji "Na mojej działce" - w Radio Zielona Góra. Obecnie są to, aż i tylko, może, tzw. - "el-opery", zagrane prze ze mnie raz tylko i na żywo w całości, komponowane w czasie realnym, wtedy - i bez późniejszych korekt nut, czy obróbki dźwięku, a sequencer wtedy stał się mi zbędnym - Opery Typu Rozległa Przestrzeń (np. Mezozoik, 2021). No cóż, czas mija...:), jestem tylko "zegarem z kukułką (obraz 1980)", który stanie, ale teraz - zapraszam tu do łowienia moich: malarskich - utworów, i jakby też nadal... muzycznych:) - o bardzo zróżnicowanej tematyce. Czasem też będą to może kwiaty, może moralitety, może humoreski, czasem może też i skromne, nieskromne?, za co przepraszam, - moje: e'rotyki.
a ...czy sztuka może przerażać, może, mnie przeraża, tak jak samo życie...
- przy mnie, zwykły impresjonizm jest tylko: pretensjonalnym, ba,:)
*Eryk Maler i oto moja własna teoria widzenia - TEORIA HALOIMPRESJONIZMU:
 W oku malarza obszar posiadający kolor i walor niezaprzeczalnie ma wpływ na sąsiedni obszar zmieniając go w sposób istotny. Transformacja przebiega w przeciwnym kierunku zarówno pod względem temperatury barwy jak i waloru tzn., że oświetlony detal otoczony jest kontrastującą w stosunku do niego otoczką, a kolejne halo, czyli poświaty powtarzają się rytmicznie, gasnąc stopniowo wraz z rosnącą odległością od tego detalu. Najlepsi malarze w najlepszym okresie życia dostrzegają - te nie tylko niejako warstwy kontrastowe, walorowo (światłocień) i temperaturowe warstwy (zróżnicowane pod względem temperatury barwy) położone w bok - od przedmiotu, czy detalu, ale - również - dostrzegają nawet - warstwy położone pomiędzy przedmiotem, czy detalem, a okiem malarza, (ja je widziałem malując kwiaty i owoce w słońcu, w 1987r), dotyczy to wszystko zarówno przestrzeni w rzeczywistości realnej jak też przestrzeni na płaszczyźnie malarskiej. Oczywiście, jak każda z wielu ogłoszonych już teorii malarstwa, nie da się Ona często zastosować w malarstwie: bezwzględnie, ale ważne jest TO dla malarzy: by ją rozumieć i stosować, choćby doraźnie, i to tak, by osiągnięty wtedy efekt malarski - ją potwierdzał. Teoria Haloimpresjonizmu służy często malarstwu, które jest kontynuacją Impresjonizmu i kontynuacją pracy Vincenta Van Gogha (np. obrazu Nocna Kawiarnia), stąd nazwa: Haloimpresjonizm.
- Eryk Maler, ur 1959, dojrzały malarsko 1980-1987, i obecnie... chyba nadal:))
----
Eryk Maler (1980-1987) - THE HALOIPRESSIONISM THEORY:
In the eye of the painter, an area of color and virtue has an undeniable influence on an adjacent area changing it significantly. Transformation proceeds in the opposite direction, both with regard to a temperature of a color and with regard to a virtue. This means that the lit detail is surrounded with the contrastive halo, and other halos, that is, glimmers are repeated rhythmically, fading gradually together with the growing distance from this detail. The best painters in their best times notice not only, so to say, contrasting layers, which, with regard to virtue and temperature, are located in the side from an object or detail, but also even - layers located between an object or detail and the eye of the painter. This concerns both the space in the reality, and the space on painting surface. Of course, as every of many already propagated painting theories, this one cannot be applied utterly; still, it is important for the painters to understand it and apply it ad hoc and in a way that makes the painting effect confirm it. The Haloimpressionism Theory - often serves for the painting, which is a continuation of Impressionism, hence the term: Haloimpressionism. (In the eye of the painter, means: looking with an extremely sensitive eye of the painter) TO THE PAINTERS - THE ABOVE MENTIONED THEORY SHOULD BE PRINTED AND NECESSARILY TRIED - E'RYK P.S. - A czym ja, stary malarz np. zajmuję się na emeryturze?
To b. ciekawe, bo, czym my się zajmujemy, ja e'ryk i uczeń mój jerry, teraz, i od lat,
- my dwaj razem, stale, nadal, my - opracowujemy techniki malarskie,
to bardzo droga dyscyplina pracy, (bo to technologia),
za technikę żądamy od zakupującego ją i jako tajną, od 1000 do 50000 zł
i nie opatentujemy tych technologii, a jest ich wiele, bo patenty są: jawne,
a za ujawnienie techniki, jako powszechnej już wtedy, wyznaczamy w umowie karę, umowną: 1000000 zł
- to informacja dla tych, co uczą się w internecie i z filmów, i z książek, bo... naszej techniki tam opisanej - nie ma, i być nie może.
I To, jest autentyczny nasz wyraz szacunku, dla Dawnych Mistrzów Malarstwa..                                                                                                                  

 *** obawiam się jednego,

nie zrozumiesz, że... nie zrozumiecie, jak doskonałe jest moje malarstwo, gdy trans muzyczny

staje się jedynym moim narzędziem, w celu uzyskania: jedności obrazu...

i, niewielu tak potrafi

e'ryk maler 2023

Moje obrazy: przed wysyłką - zawsze podlegały i podlegają nadal - dokładnej sterylizacji, poprzez natrysk opakowania i obrazu, z każdej jego strony, - rozpylonym - czystym spirytusem - zabija on bakterie i wirusy, cały kraj zawsze powinien to robić - zanim paczka z produktem zostanie wysłana.

Artysta, malarz i muzyk: Eryk Maler, e'ryk, (Polska - lubuskie, ur. w 1959 r), Twórca Teorii Haloimpresjonizmu, prekursor i twórca zasad nowego kierunku w sztuce - jakim jest Haloimpresjonizm (1987-2010),
autor Performance 01 (2007/2008) i Performance 02 (2008/2009), był też założycielem Frakcji Haloimpresjonizmu (2007-2008) licznej, lecz krótko istniejącej grupy artystycznej, złożonej z wybranych w internecie wybitnych malarzy - Haloimpresjonistów.

TEORIA HALOIMPRESJONIZMU:
 W oku malarza obszar posiadający kolor i walor niezaprzeczalnie ma wpływ na sąsiedni obszar zmieniając go w sposób istotny. Transformacja przebiega w przeciwnym kierunku zarówno pod względem temperatury barwy jak i waloru tzn., że oświetlony detal otoczony jest kontrastującą w stosunku do niego otoczką, a kolejne halo, czyli poświaty powtarzają się rytmicznie, gasnąc stopniowo wraz z rosnącą odległością od tego detalu. Najlepsi malarze w najlepszym okresie życia dostrzegają nie tylko niejako warstwy kontrastowe, walorowo i temperaturowo położone w bok od przedmiotu, czy detalu, ale również nawet- warstwy położone pomiędzy przedmiotem, czy detalem, a okiem malarza, dotyczy to zarówno przestrzeni w rzeczywistości realnej jak też przestrzeni na płaszczyźnie malarskiej. Oczywiście jak każda z wielu ogłoszonych już teorii malarstwa, nie da się ona często zastosować bezwzględnie, ale ważne jest dla malarzy by ją rozumieć i stosować doraźnie i to tak, by osiągnięty wtedy efekt malarski ją potwierdzał. Teoria Haloimpresjonizmu służy często malarstwu, które jest kontynuacją Impresjonizmu, stąd nazwa: Haloimpresjonizm. Eryk Maler 1987-2010.

THE HALOIPRESSIONISM THEORY:
 In the eye of the painter, an area of color and virtue has an undeniable influence on an adjacent area changing it significantly. Transformation proceeds in the opposite direction, both with regard to a temperature of a color and with regard to a virtue. This means that the lit detail is surrounded with the contrastive halo, and other halos, that is, glimmers are repeated rhythmically, fading gradually together with the growing distance from this detail. The best painters in their best times notice not only, so to say, contrasting layers, which, with regard to virtue and temperature, are located in the side from an object or detail, but also even – layers located between an object or detail and the eye of the painter. This concerns both the space in the reality, and the space on painting surface. Of course, as every of many already propagated painting theories, this one cannot be applied utterly; still, it is important for the painters to understand it and apply it ad hoc and in a way that makes the painting effect confirm it. The Haloimpressionism Theory – often serves for the painting, which is a continuation of Impressionism, hence the term: Haloimpressionism. Eryk Maler 1987-2010.

To me, the act of painting is...

Bezpieczne: bo Moje obrazy: przed wysyłką - zawsze podlegały i podlegają nadal - dokładnej sterylizacji, poprzez natrysk opakowania i obrazu, z każdej jego strony, - rozpylonym - czystym spirytusem - zabija on bakterie i wirusy, cały kraj zawsze powinien to robić - zanim paczka z produktem zostanie wysłana. Malarstwo to wielka rzecz - oczywiście jak u Vincenta - jest moją pasją życia, (Haloimpresjonizm, 1980-1987-2020)

What was the first painting that you sold?

The Beatles - portret zespołu 80x120 cm - kupiła ko moja mama, czemu? ABYM GO NIE SPRZEDAŁ, wisi u niej nadal, GDZIEŚ W Świat, ale ja sprzedaję: aby malować dalej, kupować syntezatory i komponować - móje ha-łasy (haloimpresjonizm łasy na: syntezę dźwięku), łasy na syntezatory - zatem:)) - wybaczcie że musicie za nie czasem...:)) płacić.

I’m inspired by...

- malarstwo dawnych mistrz. szybkie, szkicowe i śmiałe oraz malarstwo dzieci (marla olmstead)

What's your favorite sentence?

… malarstwo zmusza do myślenia

When was the last time you got a nice surprise?

… kiedy zobaczyłem w necie genialne i docenione oczywiście obrazy, dziecka: Marli Olmstead

A party is no good without...

I wish I had more...

… farb i blejtramów oraz… pędzli i… modelek

Do you like nights?

- noc daje zupełne skupienie na wykonywanej czynności, to często recepta na udane malarskie rozgrywki

I love it when...

- znajdzie się, choć kilka osób, które zrozumieją, co w sztuce robię i do czego zmierzam

A cat or a dog?

If you could no longer paint, then...

My favorite dish:

Bach, Elvis or Madonna?

- ELO, Vangelis, i wszyscy mistrzowie baroku, oraz muzyki rockowej i oczywiście muzyki elektronicznej i ludowej

If I could live forever, I would like to be...

- w raju - ciepło, miło i pięknie, i niczego nie brak

Polityka Cookies oraz Polityka Prywatności

Zapoznałem się i akceptuję Politykę Cookies (wykorzystanie przez stronę plików cookies) oraz Politykę Prywatności (w tym Politykę Ochrony Danych Osobowych w rozumieniu RODO)

Akceptuję