Blog na temat malarstwa współczesnego i obrazów prowadzony przez Galerię TouhchofArt

Obrazy w internecie. Jak kupować dzieła sztuki na aukcjach online?

 

fot. „Say no to drugs”, Rafał Olbiński

Na zakup obrazów decydują się nie tylko kolekcjonerzy, ale także przedstawiciele instytucji finansowych. Inwestowanie w dzieła sztuki stanowi interesujący sposób lokowania kapitału. W wieloletniej perspektywie wartość zakupionych prac może wzrosnąć nawet tysiąc razy. Coraz większą popularność zdobywa sprzedaż internetowa. Na co zwrócić uwagę, wybierając portal aukcyjny?

Aukcje sztuki – po czym poznać sprawdzone galerie internetowe?

Galeria sztuki online przyciąga łatwością transakcji, różnorodnością dzieł, a przede wszystkim wygodą. Aby nabyć pracę, nie trzeba wychodzić z domu. Przed podjęciem decyzji o wyborze aukcji obrazów online, warto dokładnie zapoznać się z regulaminem oraz polityką bezpieczeństwa. Należy zweryfikować, czy podmiot zajmujący się sprzedażą jest wiarygodny. Do dobrych praktyk zalicza się też sprawdzenie danych firmowych w bazach Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej lub Krajowego Rejestru Sądowego. Zaleca się również zapoznanie z referencjami. Warto współpracować z galeriami, które zrzeszają wielu twórców i cieszą się zaufaniem w kręgach artystycznych. Decydując się na internetowe aukcje obrazów, trzeba dokładnie przeczytać opis dotyczący wymiaru, techniki wykonania, kierunku artystycznego. Właściciele znanych serwisów online zajmujących się sztuką zdają sobie sprawę, że podanie rzetelnych danych pomaga klientom w dokonaniu właściwego wyboru.

Inwestowanie w dzieła sztuki to długoterminowa strategia

Do ważnych kwestii należy planowanie zakupów. Aby zainwestować w dzieła sztuki, które po wielu latach zyskają na wartości, trzeba przemyśleć strategię działania, zapoznać się z obowiązującymi trendami w kulturze. Warto kupować prace znanych malarzy o światowej sławie, a jednocześnie uzupełniać kolekcje o dzieła wykonane przez początkujących twórców. W ten sposób zwiększa się prawdopodobieństwo zwrotu kapitału początkowego. Przed rozpoczęciem licytacji na aukcji sztuki warto poznać opinie ekspertów specjalizujących się w wycenie obrazów. Pomogą oni znaleźć dobrze rokujące dzieła, które jednocześnie będą dostosowane do indywidualnych preferencji.

Internetowe aukcje obrazów – bezpieczna wysyłka, możliwość zwrotu

Zalecamy współpracować z galeriami sztuki online, które oferują możliwość zwrotu zakupionej pracy do 30 dni. Kolory na ekranie monitora mogą się różnić od rzeczywistych – nawet najlepiej wykonane zdjęcia nie zastąpią bezpośredniego kontaktu ze sztuką. Renomowane portale aukcyjne zapewniają bezpieczną wysyłkę.  Obrazy zakupione na stronie TouchofArt są starannie pakowane, dzięki czemu nie uszkadzają się w trakcie transportu. Oferujemy dzieła wielu współczesnych malarzy, m.in. Anastazji Markowicz, Edwarda Dwurnika, Jarosława Jaśnikowskiego, Jerzego Dudy-Gracza, Karola Bąka, Rafała Olbińskiego, Tomasza Sętowskiego, Zdzisława Beksińskiego, Joli Michalak, Aleksandry Adamczak. W pracach zastosowano rozmaite techniki i wykorzystano różne rodzaje podłoża.  W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu.

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*