Blog na temat malarstwa współczesnego i obrazów prowadzony przez Galerię TouhchofArt

Nie tylko obrazy. 5 inwestycji alternatywnych, które zyskują na wartości

Edward Dwurnik, Sopot_rok_2017

Każdy inwestor zna podstawową zasadę lokowania kapitału – dywersyfikacja. Dobrze jest, aby pieniądze znalazły się w kilku różnych miejscach, w ten sposób łatwiej się zabezpieczyć przed ewentualną stratą. Nowym trendem powoli stają się inwestycje alternatywne, które obejmują działalność niezwiązaną z rynkami finansowymi. Jedną z najpopularniejszych form jest oczywiście kupowanie dzieł sztuki, zarówno od uznanych artystów, jak i takich, którzy mają szansę stać się sławnymi, jednak to nie wyczerpuje możliwości. Do inwestycji alternatywnych przekonuje się coraz większa liczba inwestorów, dysponujących znacznymi środkami finansowymi.

Inwestycje w nieruchomości

Rynek nieruchomości jest wyjątkowo dynamiczny i różnorodny, dlatego też oferuje szeroki wybór opcji dla inwestorów. Należy pamiętać, że inwestycje w nieruchomości to nie tylko domy czy mieszkania, ale także biura, hotele, obiekty zabytkowe, dworki, magazyny, a nawet sama ziemia. Zanim zajmiemy się inwestowaniem w nieruchomości na poważnie, warto najpierw oszacować ryzyko, które jesteśmy w stanie ponieść. Dobrym pomysłem będzie także brak pośpiechu i skupienie się na znalezieniu idealnej nieruchomości.

Numizmatyka – ciekawa inwestycja dla każdego

Kupowanie kolekcjonerskich monet to świetny sposób na dywersyfikację kapitału. Należy jednak pamiętać, że numizmatyka jest dziedziną, w której łatwo paść ofiarą oszustów. Jeśli już zdecydujemy się ulokować środki w monetach, powinniśmy zatrudnić rzeczoznawcę z dużym doświadczeniem, aby nam pomógł. Inwestując w numizmatykę nie zapominajmy, że monety czy banknoty muszą być odpowiednio przechowywane – tylko wtedy nie stracą na wartości.

Inwestycje w whisky

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też inwestycje w whisky i wino. Naturalnie taki alkohol pozostaje zamknięty nawet przez długie lata i wymaga przy tym przechowywania w specyficznych warunkach. Kupować można pojedyncze sztuki bądź całe skrzynki. Inwestowanie w whisky przypomina nieco kolekcjonowanie dzieł sztuki, ponieważ szukamy z reguły okazji wyjątkowych, limitowanych i bardzo rzadkich. Podobnie jak w przypadku monet, warto posiadać w tym zakresie duże kompetencje.

Inwestycje w kamienie szlachetne

Inwestowanie w kamienie szlachetne stanowi z kolei zajęcie dla prawdziwych pasjonatów. Ich wartość często uzależniona jest od indywidualnych cech bardziej niż od aktualnego stanu rynku. Brylanty, diamenty, szafiry, rubiny – wybór jest ogromny, ale sama inwestycja może okazać się ryzykowna. Bardzo ważne jest, aby zagwarantować sobie możliwość szybkiego sprzedania kamieni szlachetnych, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*