Blog na temat malarstwa współczesnego i obrazów prowadzony przez Galerię TouhchofArt

Łukasz Stokowski – życie artystyczne i poszukiwania twórcze

Łukasz Stokowski, 1/02/2021, zdjęcie z archiwum Galerii Touch of Art

Sztuka abstrakcyjna nie musi być wyłącznie zestawieniem form i kolorów, które na podłożu malarskim tworzą po prostu przyjemną dla oka kompozycję.

W wielu przypadkach malarstwo tego typu potrafi stać się nośnikiem emocji lub nawet historii własnych artysty, który nie wprost opowiada o sobie, swoim życiu i rozmaitych doświadczeniach. Takie właśnie są obrazy Łukasza Stokowskiego.

Artysta niepokorny i wytrwały

Łukasz Stokowski nie ma formalnego wykształcenia artystycznego. Brak dyplomu nie przeszkadza mu jednak w tworzeniu niezwykłej sztuki, która przyciąga ludzi na całym świecie. Jego prace zdobywają uznanie na rodzimych aukcjach dzieł współczesnych. Trafiają również na obce rynki. Artysta jest pierwszym Polakiem, którego prace zaprezentowano na wystawie indywidualnej w Arabii Saudyjskiej, w Rijadzie w październiku 2017.

Twórca nieustanie poszukuje nowych form wyrazu. Sięga nie tylko po farby i płótno, ale także używa blach, z których buduje przestrzenne kompozycje rzeźbiarskie. Chętnie wykorzystuje swoje umiejętności i zmysł artystyczny w budowaniu nowoczesnej sztuki użytkowej o nietuzinkowym wyrazie.

Jak sam o sobie mówi: Łamię zasady, ponieważ dla mnie sztuka nie ma ograniczeń, a proces twórczy jest naprawdę nieprzewidywalny. Moim celem i największym osiągnięciem jest wypełnianie ludzi siłą, energią i pozytywnymi emocjami.

Nie tylko sztuka dla sztuki

Jak dociera do odbiorców? Przede wszystkim przez klasyczne dzieła, które można oglądać w renomowanych galeriach. Oprócz tego chętnie nawiązuje współpracę z rozmaitymi firmami, z którymi wspólnie tworzy nowe jakości.

Jednym z najciekawszych projektów były działania z marką SMEG, produkującą kultowe lodówki. Artysta przygotował limitowaną serię artystycznych chłodziarek z malarską „tapicerką”. Zewnętrzne elementy obudowy pokryto bowiem płótnem z niesamowitymi kompozycjami malarskimi, oczywiście w duchu abstrakcyjnym. Każda z nich to równocześnie przedmiot użytkowy i prawdziwy obiekt kolekcjonerski. Takie działania to nie tylko prestiż i wyrażenie siebie, ale także sposób na to, by przybliżyć szerokiemu gronu odbiorców najnowsze trendy artystyczne.

Nieustanne poszukiwanie twórcze i prywatne

Łukasz Stokowski to artysta poszukujący i kochający eksperymenty. Jego dzieła wyróżniają się oryginalną i przyciągającą wzrok formą. Są intrygujące, wzbudzają emocje, stymulują do dyskusji nad rolą malarstwa w życiu codziennym człowieka. Bo wbrew pozorom sztuka wcale nie musi dotyczyć tylko wąskiego, hermetycznego grona kolekcjonerów. Łukasz Stokowski pokazuje, że powinna być ona zawsze dostępna dla ludzi i obecna w ich życiu na stałe.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*