About the Artist:

Inspiracją dla moich obrazów jest przestrzeń, zarówno ta dookoła nas, jak i ta, która powstaje w naszym umyśle. Swobodna przestrzeń teraźniejszości, przeszłości i przyszłości. Z niej powstają pomysły, rodzą się tematy obrazów, nastroje, emocje i pasja tworzenia.\r\nObrazy są dla mnie możliwością nawiązania kontaktu z widzem, który poprzez swoją obserwację i wizje staje się nie tylko odbiorcą, ale i artystą. Poprzez indywidualne myśli i odczucia każdego, wspólne energie i odczucia łączą się, tworząc za każdym razem inny obraz, indywidualny dla każdego, pełen przekazu i różnorodnych form.

Biography:

Autor obrazu jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów Chińskiej Kaligrafii i Malarstwa Tuszem (International Chineese Calligraphy & Ink Painting Artist Society) z siedzibą w Tokio. Bierze udział w wystawach krajowych i międzynarodowych, m.in. we Francji, USA, Japonii, Chinach. Organizuje seminaria, pokazy i szkolenia z zakresu technik malowania tuszem, jak również dotyczące historii i tradycji japońskiego i chińskiego malarstwa tuszem. Jego obrazy są bardzo pożądane wśród koneserów sztuki japońskiej, jak również wśród miłośników wschodnich sztuk walki. Wiele z takich obrazów znajduje się w kolekcjach znanych i cenionych mistrzów sztuk walki na całym świecie. Artysta wspiera również akcje pomocy potrzebującym przekazując niejednokrotnie swoje obrazy na cele charytatywne. Współpracuje też z wydawnictwami oraz autorami książek i czasopism w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Jako miłośnik dawnej japońskiej tradycji związanej z szeroko pojętą sztuką oraz aranżacją wnętrz i przestrzeni obrazy maluje według starych zasad i z zachowaniem naturalnego porządku. Do malowania używa wyłącznie tradycyjnych narzędzi wykonanych z dobrych gatunkowo materiałów naturalnych.

 

 

Other available paintings by this Artist Mariusz Szmerdt:

 

shows 1 with 1