Gosławski Mariusz
Stay informed about my newest paintings!: Mariusz Gosławski udostępnij >

About the Artist:

Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli (2000r.) i Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (2007r.).
Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym. Maluje przede wszystkim pejzaże i architekturę, ale w jego twórczości można też znaleźć portrety czy tematy florystyczne.
Jest najbardziej znanym artystą malującym kawą w Polsce.
Od 1995r. zafascynowany jest kulturą Japonii. Tworzy prace inspirowane sztuką Kraju Kwitnącej Wiśni – od 2008r. Jego działalność propagująca kulturę Japonii ma wielu sympatyków i zyskała uznanie m.in. Ambasady Japonii w Polsce.
Współpracuje z wieloma instytucjami, klubami i ośrodkami kultury prowadząc warsztaty artystyczne, prelekcje, pokazy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Czasem pomaga w sprawach duchowych i stawia karty tarota.
Ma na swoim koncie 5 tomików wierszy, 167 wystaw indywidualnych i ponad 160 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Wielokrotnie nagradzany za swoją działalność twórczą. Prace artysty brały udział w aukcjach charytatywnych dla potrzebujących, a także znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą, m.in.: Włochy, Portugalia, USA, Dubaj, Australia czy Japonia.

Biography: