Piu Maggie
Stay informed about my newest paintings!: Maggie Piu udostępnij >

About the Artist:

\r\n\r\nMAGGIE PIU –architekt, malarka, ilustratorka, dziennikarka ( jej cykl artykułów „szminką i cieniem- czyli o artystach mniej znanych” można czytać w krakowskim Lounge magazyn). Z wykształcenia architekt ( od lat prowadzi autorską pracownię wnętrzarską).Wystawia swoje malarstwo w Polsce i za granicami ( ma w dorobku ponad 30 wystaw indywidualnych: Kraków, Warszawa , Londyn, Katowice i inne ). Historia jej malowania zaczęła się dużo wcześniej niż się urodziła. Wuj Kazimierz Smuczak wraz ze znanym prof. Janem Rosenem malował ornamenty i freski w wielu kościołach takich jak Katedra Ormiańska we Lwowie czy kaplica herbów we Wiedniu. Ojciec Zygmunt Bieniek, metaloplastyk i rzeźbiarz, brat Jakub niezwykle utalentowany przedwcześnie zmarły malarz.\r\n\r\nŚ.P. profesor Wiktor Zin ,ceniony polski rysownik i znawca sztuki, po jednej z jej wystaw napisał „ jestem zachwycony zaprezentowanymi na wystawie rysunkami Pani Małgorzaty Bieniek, olbrzymi talent, elegancja przedstawianych form, precyzja i świadomość celu, sądzę że przed autorką ścieli się droga wielkiej sławy”.\r\n\r\nW 2003 roku była jedną z dwunastu kobiet wybranych z całej Polski w akcji „Twojego stylu” - „ Ja kobieta – najbardziej kobiece Polki ” zakwalifikowana jako DAMA XXI wieku, emisariuszka piękna i kultury”.\r\n\r\n Podwójnie wyróżniona przez Dorotę Wróblewską, na Fashion Warsaw Street 2009 i Street of design 2011.Była gościem programu TVP1 „kawa czy herbata”. Laureatka konkursu „fashion komiks 2011” polskiego wydania Glamour . Wyróżniona we włoskim „Vogue” online .

Biography:

MAGGIE PIU – ( Małgorzata Bieniek-Strączek)  architekt, malarka, ilustratorka, projektantka biżuterii, dziennikarka ( jej cykl artykułów „Szminką i cieniem- czyli o artystach mniej znanych” można czytać w krakowskim Lounge magazyn). Z wykształcenia architekt ( od lat prowadzi autorską pracownię wnętrzarską).Wystawia swoje malarstwo w Polsce i za granicami ( ma w dorobku ponad 30 wystaw indywidualnych: Kraków, Warszawa  ,Londyn, Katowice i inne ). Prywatnie mama trojga dzieci.
 Publikacje : „Artysta i Sztuka”, „Fantastyka”, „Góry i Alpinizm”, „Miasto NS” „Gentalman”, „Twój Styl”, „Glamour”, „Lounge”, „Don’t panic”, włoski „Vogue online” i inne.
Podwójnie wyróżniona przez Dorotę Wróblewską, na Fashion Warsow Street 2009  i Street of design 2011.  Laureatka konkursu polskiego wydania Glamour na „ Fashion komiks” w 2011 roku. Wyróżnione przez włoską edycję Vogue. O jej twórczości można przeczytać m.innymi w „Artysta i sztuka” nr. 3