About the Artist:

Biography:

    Kazimierz Twardowski  urodzony w 1952 r. w Olszance koło Nowego Sącza. Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z malarstwa w 1977 r. Od 1975 r. obrazy prezentowane na około 60 wystawach indywidualnych w Polsce i udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i na świecie. Obrazy w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, Austrii, Holandii, Japonii, Kanadzie, Meksyku, Norwegii i Francji.
    Za swoją twórczość wielokrotnie wyróżniany i nagradzany. 2009 rok-I nagroda w technice akwareli na Międzynarodowym Salonie Sztuki w Bretanii ”Salon de Mesquer”.

    Kazimierz Twardowski jest malarzem, który z natury i wyboru poświęcił swoją twórczość niekończącej się opowieści o pięknie świata. Kontynuuje najlepsze osiągnięcia polskiego malarstwa akwarelowego, będąc jednym ze współczesnych mistrzów tej techniki. Jest typem artysty poszukującym nowych i malowniczych miejsc do swoich inspiracji twórczych. Podczas wielu artystycznych podróży trafił do Norwegii, która od  kilkunastu lat stała się jego nową fascynacją twórczą, gdzie wspólnie z żoną organizują wystawy i pobyty plenerowe.