Guillemot  Bea
Stay informed about my newest paintings!: Bea Guillemot udostępnij >

About the Artist:

Biography:

Dzieląc swoje życie między Polskę, Niemcy i Francję, jej ekspresja artystyczna jest podróżnicza, instynktowna i często nieprzewidywalna
Od lat, jako projektant wnętrz,uczestniczyła w wielu projektach architektonicznych, które pozwoliły jej inaczej wyobrazić sobie przestrzeń oraz doświadczyć nowych materiałów i ich kompozycji . Nie od dziś  te umiejętności przenosi  na płótno przy użyciu żywicy epoksydowej ,oleju ,tempury oraz  akrylu. W swojej twórczości nieustannie eksperymentuje, stawiając przede wszystkim na warsztat.
Interesuje ją sztuka nowoczesna, design, minimalizm i abstrakcja.
Harmonia z kolorem, kontrast, struktura, światło i emocje, w odpowiednich proporcjach, budują jej obrazy. W swojej sztuce ukazane zostają liczne napięcia, bariery i niejasności, ale także ład powstający z powoli porządkującej się rzeczywistości.
Jej malarstwo  cechuje poszukiwanie nowych form oraz technik przekazu. Odrzuca figuratywność na rzecz wewnętrznej konstrukcji.
ważne jest dla niej , aby udało się uchwycić efemeryczny charakter każdego ruchu wraz z naszymi emocjami w świecie ciągłego pośpiechu.
Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce,jak i za granicą między innymi w Niemczech ,we Włoszech ,Francji i USA .
Zafascynowana  twórczością Pierre Sulage ,Hans Hartung oraz Gerhard Richter .