Guillemot  Bea
Stay informed about my newest paintings!: Bea Guillemot udostępnij >

About the Artist:

Biography:

 

Dzieląc swoje życie między Polskę, Niemcy i Francję, jej ekspresja artystyczna jest podróżnicza, instynktowna i często nieprzewidywalna.

Od lat, jako dekorator wnętrz, uczestniczyła w wielu projektach architektonicznych, które pozwoliły jej  inaczej wyobrazić sobie przestrzeń oraz doświadczyć nowych materiałów i ich kompozycji . Nie od dziś  te umiejętności w formie ekspresji przenosi na płótno przy użyciu żywicy epoksydowej oleju ,tempury oraz  akrylu. W swojej twórczości nieustannie eksperymentuje, stawiając przede wszystkim na warsztat. Fantastycznie porusza się w przestrzeni sztuki nowoczesnej, design, minimalizmu i abstrakcji. Harmonia z kolorem, kontrastem, strukturą, światłem tworzy emocje, w odpowiednich proporcjach, budując jej obrazy. W swojej sztuce  ukazuje  liczne napięcia, bariery i niejasności, ale także ład powstający z powoli porządkującej się rzeczywistości.

Jej  malarstwo  cechuje poszukiwanie nowych form oraz technik przekazu. Odrzuca figuratywność na rzecz wewnętrznej konstrukcji.
Jej „gest artystyczny ”ma tego głęboką świadomość nie zastąpi absolutu  ,ale przez chwilę pozwoli zapomnieć o tym świecie realnym pełnym niepokoju i cierpienia .
Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych przede wszystkim  we Francji ,w Niemczech , w Polsce , we Włoszech oraz USA .
Fascynuje ją  twórczość Pierre Sulage ,Hans Hartung oraz Gerhard Richter . 
 
Wystawy i konkursy :
2013- Wystawa zbiorowa.  La Ferte Bernard ,Francja .
2015- Wystawa autorska. Niemcy VS Villingen -Schwenningen Waldorf ,Niemcy .
2020- Targi Sztuki dostępnej Warszawa
2020- Galeria Stalowa Warszawa 
2020-Luxembourg Art. Prize Luxembourg  konkurs
2020-Targi Sztuki Dostęnej Warszawa
2021-Art in n House Dom aukcyjny Warszawa Polska
2021-Luxembourg ART PRIZE Luxembourg
2021-18 Warszawskie Targi Sztuki Warszawa Polska