Eiben Arleta
Stay informed about my newest paintings!: Arleta Eiben udostępnij >

About the Artist:

Biography:

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. W czasie studiów rozpoczęła cykl „Z chusty Weroniki”, w którym znajdują się prace malarskie i rzeźbiarskie. Tematem jest przede wszystkim człowiek – portret, emocje, uczucia. Artystka wiele wystawia, m.in. we Francji, Belgii, Niemczech, Węgrzech, Holandii, Rumunii. Ostatnia wystawa w Galerii "Transvisionismo" w Castell'Arquato we Włoszech.

Uczestniczy w wielu plenerach w Polsce, ale także za granicą, co w pewien sposób prowokuje do obserwacji pejzażu. Powstaje także cykl „Po drodze”, który dokumentuje podróże i staje się wyjątkowym pamiętnikiem. Za obraz z tego cyklu otrzymuje nagrodę Salonu Wielkopolskiego. Jest autorką statuetki Grand Off – Światowej Nagrody Filmowej Niezależnych. W 2007 roku otrzymuje Grand Prix Salonu Wielkopolskiego. W 2008 roku zostaje odsłonięty pomnik Maksymiliana Ciężkiego zwanego Ojcem Polskiej Kryptologii autorstwa Arlety Eiben. Na tą okazję wykonuje również medal pamiątkowy.

Malarstwo Arlety Eiben jest autentyczne, pełne energii i natchnień. W prostocie odnajduje się wyjątkową głębię i tajemnicę. Zdecydowane pociągnięcia pędzla czy szpachelki zaskakują widza. W obrazach Arlety Eiben odnależć można różnorodność i bogactwo. Każde dzieło to poszukiwanie i indywidualny świat.

Prace Arlety Eiben znajdują się u kolekcjonerów sztuki w Kraju i za granicą.