rozwiń menu >

Maciej Urbaniak obrazy artysty: 163

PLN PLN

Typ widoku:

  • image
  • image

Obrazy Macieja Urbaniaka

Maciej Urbaniak to absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, który umiłował sobie dziedziny malarstwa, jaką są pejzaże, martwa natura i akty. Faktura dzieł jest wyjątkowa - w dotyku przypomina ona gobeliny. Prace cechują się głębokością koloru, wyraźnym, dokładnym szczegółem oraz ogromną wrażliwością, jaka ma sam artysta. Tym, co je wyróżnia, jest doskonały dobór kolorów oraz harmonia i energia, które płyną z kolekcji obrazów.

Zmysłowość i szczegół ujęty na obrazie

Tym, co wyróżnia obrazy Macieja Urbaniaka, jest wrażliwość na piękno oraz zmysłowość, która płynie z płótna. Obrazy przedstawiające kobiety sprawiają wrażenie, że bohaterki wyczekują czyjejś wizyty, a my odczuwamy emocje, które im w tym towarzyszą. Wnętrza, w których przebywają, mają ciepłą i energetyczną kolorystykę, która pozwala nam odczuwać przyjemne emocje związane z odbiorem dzieła. Sytuacjom przedstawionym na obrazach towarzyszy atmosfera intymności. Bohaterki najczęściej są nagie, nie ma w tym jednak seksualnej agresywności, a jedynie przemawiająca przez nie niewinność. Łagodne wyrazy twarzy u kobiet powodują, że czujemy wewnętrzny spokój i harmonię, a ich spojrzenie rozczula nas i pozwala na chwile przenieść się do innego miejsca. Kolejnym rodzajem obrazów Macieja Urbaniaka są pejzaże i martwe natury. Tutaj mamy do czynienia głównie z krajobrazem lub odwzorowaną konstrukcją. Mają one jednak w sobie coś odbiegającego od rzeczywistości, co przenosi odbiorcę w świat marzeń i snów. W tym świecie, który maluje nam artysta, zwyczajne przedmioty nabierają niezwykłego, niecodziennego znaczenia, które możemy odczytać, wchodząc w skórę twórcy i patrząc jego oczami. Wielu właścicieli prywatnych kolekcji dzieł sztuki zarówno w kraju, jak i za granica, zdecydowało się na zakup jego prac. W pracach artysty możemy doszukać się również elementów o mrocznym charakterze, które powodują uczucie niepewności. Mają one delikatnie surrealistyczny charakter, który cechuje się baśniowym charakterem. Obrazy te wyglądają niczym senne marzenie, jednak powodują niepokój związany z odbiorem dzieła i przedstawianych na nim postaci czy budynków.

Idealna ozdoba do indywidualnej kolekcji

Obrazy Macieja Urbaniaka zachwycają swoją różnorodnością oraz wyjątkowym charakterem i tematyką, roztaczającą się od energetycznych, zmysłowych, kobiecych sylwetek, po mroczne pejzaże miast. Możemy wybierać w zależności od preferowanych przez nas klimatów oraz gustów. W swoim dorobku artystycznym autor posiada radosne, kolorowe prace, ale również nieco ciemniejsze, bardziej niepokojące obrazy. Ciepło emanujące z twórczości artysty przenosi się do całego pomieszczenia, w którym wyeksponujemy dzieło. Będzie ono doskonałą ozdobą salonu czy biblioteczki domowej, ale również gabinetu.

Prace Macieja Urbaniaka kupisz w naszej galerii internetowej

Wybrane prace Macieja Urbaniaka są dostępne w naszej galerii internetowej. W przypadku zainteresowania konkretnymi obrazami zachęcamy do kontaktu. Po wypełnieniu formularza na stronie internetowej na pewno prześlemy szczegółową ofertę.
: 163

Często zadawane pytania

Jakie są najpopularniejsze obrazy Macieja Urbaniaka?

Co charakteryzuje obrazy Macieja Urbaniaka?

Gdzie można zobaczyć obrazy Macieja Urbaniaka?