Back to Top
Zapisuje na serwerze...
W latach 1985–1990 studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku (obecna Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku). Dyplom uzyskał w pracowni prof. Jerzego Zabłockiego.
Po ukończeniu studiów, w latach 1990–1992, pracował na stanowisku asystenta w pracowniach malarskich na Wydziale Malarstwa i Grafiki oraz Wzornictwa i Architektury Wnętrz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku.
Od 1992 roku był zaangażowany w artystyczną działalność Fundacji Sfinks w Sopocie. W 1993 zdobył trzecią nagrodę na Międzynarodowej Wystawie Pejzażu w Akwareli, która odbyła się w Rzymie. W 1994 jako rezydent Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku rozpoczął realizację malowideł ściennych na murach Stoczni Gdańskiej.
 W 1995 powołał do życia Pracownię Murales i z grupą artystów malował kolejne murale w Gdańsku. Tak w 1996 powstało 16 murali na filarach Węzła Kliniczna..
Podczas obchodów 1000-lecia Miasta Gdańsk, w 1997 roku, zorganizował Międzynarodowy Festiwal Malarstwa Monumentalnego, w wyniku którego powstało 10 realizacji malarskich na ścianach budynków mieszkalnych osiedla Zaspa w Gdańsku.
 Wydarzenie to zapoczątkowało w 2009 roku Festiwal Malarstwa Monumentalnego ,która dziś liczy 70 malowideł ściennych mierzących od 150 d0 400 m2.
Kolejne realizacje to 1998 rok, w którym powstały: mural na budynku Hotelu Ikar na warszawskim Ursynowie oraz mural na budynku będącym siedzibą firmy Jard Press przy ulicy Karolkowej w Warszawie. W 1999 powstał mural „Papież i Wałęsa” na osiedlu Zaspa w Gdańsku. 
W 2000 zrealizował mural upamiętniający Bitwę Warszawską w Radzyminie pod Warszawą.Rok 2006 był czasem, w którym namalował kolejny mural w Muzeum Powstania Warszawskiego. W 2009 roku wygrał ogólnopolski konkurs Graffiti '44 na projekt i realizację muralu o tematyce powstańczej na murze stadionu Polonii Warszawa. Wtedy też zaprojektował baner z okazji 20. rocznicy upadku komunizmu w Europie, który zawisł na gdańskim Zieleniaku. W 2009 roku stworzył ogólnopolską kampanię outdoorową na 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej, której plakaty zawisły na warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. W międzyczasie, w 2008 roku, narysował komiks o bitwie pod Wizną, który stał się integralną częścią teledysku do utworu „40:1” szwedzkiego zespołu Sabaton. U schyłku 2009 roku komiks pt. „Przebudzenie” znalazł się w trzeciej edycji antologii komiksu wydawanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego.
W tym samym roku wraz z biurem Europejska Stolica Kultury Gdańsk 2016 był założycielem i pomysłodawcą Gdańskiej Szkoły Muralu. Jej celem było przywrócenie muralowi jego pierwotnej funkcji i wypracowanie jednolitego stylu. W ramach Gdańskiej Szkoły Muralu, w 2010 roku, z jego inicjatywy zostały zrealizowane trzy nowe malowidła wielkoformatowe na gdańskiej Zaspie. W wyniku tych działań w lutym 2011 roku otrzymał nagrodę Splendor Gedanensis w dziedzinie kultury, nadaną przez Prezydenta Miasta Gdańsk za ideę Gdańskiej Szkoły Muralu.
W 30. rocznicę powstania Solidarności, podczas uroczystości w Stoczni Gdańskiej, powiesił 400-metrowy baner zaprojektowany według fotografii Anny Beaty Bohdziewicz, ukazujący strajkujących robotników. Przy tej okazji w Sieni Gdańskiej, w biurze Europejska Stolica Kultury Gdańsk 2016 zorganizował autorską wystawę obrazów zatytułowaną „Za chleb i wolność”.
Na zaproszenie Instytutu Polskiego w Bukareszcie namalował w tym samym roku, na jednej z głównych ulic Kiszyniowa, 300 metrowy mural antykomunistyczny pt. „Świat bez sierpa i młota.
Od 2013 współtworzył kolekcję murali statków w ramach projektu „Port Wrzeszcz” w Gdańsku.
W 2014 na zaproszenie Fundacji Klamra namalował mural pt. „Św. Jerzy” na Rondzie Tybetu w Warszawie. Współtworzył także mural poświęcony pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego na warszawskim Ursynowie. W tym samym roku wykonał mural na 25-lecie zmian demokratycznych w Bukareszcie..
W 2015 namalował 450-metrowy mural podczas festiwalu Narodów Europy i Azji pod Otwartym Niebem w Magnitogorsku w Rosji pt. „Kołomyjka” oraz mural w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Kaliningradzie.
W 2016 wspólnie z Emilem Gosiem namalował kontrowersyjny mural w Gdańsku poświęcony pamięci Żołnierzy Niezłomnych jako superbohaterów, następnie mural obrazujący wjazd majora Henryka Dobrzańskiego do Poręby w Porębie, mural poświęcony awiacji II Rzeczypospolitej wspólnie z prof. Jackiem Zdyblem oraz najdłuższy mural na świecie mierzący 750 metrów długości pt. „1050 lat Chwały Oręża Polskiego” na ogrodzeniu Narodowego Centrum Kryptologii w Legionowie.
Także w 2016 otrzymał stopień doktora sztuk pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie za pracę Unia Lubelska – mural.
W 2017 stworzył serię kilku murali historycznych w Łomży pt. „Ku Niepodległej”, mural przy Jednostce Łączności w Zegrzu poświęcony historii Zegrza, mural pokazujący postać Józefa Sowińskiego w bitwie pod Borodino w 1812 oraz mural ku pamięci Żołnierzy AK obwodu Sochaczew – Skowronek w Sochaczewie z inicjatywy ministra Macieja Małeckiego. 2018 zaczyna o namalowania 300 metrowego muralu przedstawiającego "Hołd Szujskich w 1611" w Gostyninie, miejscu gdzie zmarli w niewoli carowie Szujscy. Następnie maluje w 600 setną rocznicę nadania praw miejskich mural upamiętniający to wydarzenie w Łomży. W tym samym mieście powstaje też mural poświęcony Leonowi Kaliwodzie i Halinie Jarnuszkiewiczównie oraz malowidło przedstawiające Józefa Piłsudskiego jako św. Jerzego tratującego symboliczne godła trzech zaborców.  Na zlecenie Białostockiej Spółdzielni Mieszkaniowej maluje ponad 300-metrowy obraz z wizerunkiem błogosławionego Michała Sopoćki, patrona Białegostoku. Z inicjatywy Macieja Małeckiego w Mszczonowie powstaje malowidło poświęcone bitwie pod Mszczonowem we wrześniu 1939. Na zaproszenie Urzędu miejskiego w Legionowie maluje rocznicowy obraz przedstawiający postać Józefa Piłsudskiego wraz z legionistami stojącego na przedstawieniach portretowych cesarzy państw zaborczych na tle koszarów legionowskich. Rok kończy dwoma prywatnymi zamówieniami na mural poświęcony żołnierzom z Westerplatte w Gdańsku oraz kolejny mural na 100 rocznicę odzyskania Niepodległości w Sławnie.
W 2019 r namalował murale upamiętniające 80 rocznicę wybuchu II Wojny światowej w Łomży i Sochaczewie, mural poświęcony strajkowi włókniarek w 1981 r w Żyrardowie, mural na 100 lecie niepodległości w Prudniku, na 100 lecie nazwy Legionowa w Legionowie oraz malowidło poświęcone pamięci II Pułku Strzelców Podhalańskich w Kuźnicy . Również w tym roku namalował mural z Zenkiem Martyniukiem w Białymstoku wzbudzając wiele kontrowersji.
 W 2020 r. za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi.
Rok 2020 zaczyna kilkoma realizacjami z okazji 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Łomży, Ząbkach, Legionowie oraz na murze Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni również w Legionowie. Realizuje malowidła ścienne upamiętniające wywóz polskiej ludności w 1940 r. do Związku Sowieckiego w Jedwabnym oraz niemiecką eksterminację ludności polskiej pochodzenia żydowskiego w Wiźnie. Rok kończy muralami: na zlecenie Muzeum Wojska Polskiego w Forcie Czerniakowskim w Warszawie oraz przy współpracy z fundacją Urban Forms dla harcerzy ZHR w Łodzi, a także poświęcony pamięci Katarzyny Sobczyk w Tyczynie.
Obecnie wykłada malarstwo ścienne – mural na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuk Pięknych.

Malarstwo jest dla mnie ...

CAŁYM MOIM ŻYCIEM

Jaki był Twój pierwszy sprzedany obraz?

akwarela z Kozakami sprzedana w 1982 r., na obozie w NRD .

Inspiruje mnie ...

głownie przyroda, ale też inne sztuki wizualne.

Podziel się z nami swoją ulubioną sentencją

Sztuka to biznes, a prawdziwą sztuką jest życie.

Opowiedz nam kiedy ostatnio zostałeś miłe zaskoczony

Impreza nie jest dobra bez ...

dopasowanych uczestników.

Chciałbym mieć więcej ...

nic więcej mi nie trzeba.

Lubisz noce?

nie za bardzo, po ciemku mało widać:)

Uwielbiam gdy ...

widzę radość dzieci.

Kot czy pies?

Kot

Gdybyś nie mógł dłużej malować to ...

prawdopodobnie bym zmarł.

Ulubione danie? ...

nie jestem wybredny, myślę, że tatar .

Bach, Elvis czy Madonna

Wszyscy są super .

Nieśmiertelność chciałbym spędzić jako ...

Malarz malujący duże murale.