Matysek Zbigniew
Bądź informowany o moich najnowszych obrazach: Zbigniew Matysek udostępnij >

Informacje o artyście:

Biografia:

      Zbigniew Matysek od wczesnej młodości pasjonuje się malarstwem. Rzemiosła artystycznego uczył sie sam , kopiując dzieła wielkich mistrzów, a także rysując z natury, ze szkicownikiem nie rozstaje się nigdy. Inspiruje się otaczającym go światem, dlatego w jego twórczości dominującym tematem jest pejzaż, chociaż nie unika innych tematów. Posługuje się swobodnie różnymi technikami malarskimi, ale szczególnie ulubioną, jest pastel suchy, w tej technice realizuje głównie pejzaże , portrety i martwe natury.
      Pierwszą wystawę indywidualną miał w 2004 r..Do chwili obecnej odbyło się 28 jego wystaw indywidualnych  w różnych miastach w Polsce m.in w Katowicach, Krakowie, Stalowej Woli, Warszawie, a także na Słowacji - w Levicach. Ponad to uczestniczył w  ponad 30 wystawach zbiorowych, w tym organizowanych przez ZPAP w Łodzi, BWA w Skierniewicach, Muzea w Łowiczu i Skierniewicach ( ostatnio w wystawie "Artyści Skierniewic w latach 1918 - 2018").
      Trzykrotnie uzyskał wyróżnienia w  Ogólnopolskim Biennale Sztuki Nieprofesjonalnej im. J.Chełmońskiego.
      Jest członkiem Stowarzyszenia Marynistów Polskich i grupy artystów malarzy "Kierunek", uczestnicząc w plenerach i wystawach zbiorowych przez nie organizowanych.
       W  2015 r. ukończył studia podyplomowe na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, w zakresie malarstwa i rysunku.
       Prace Z. Matyska znajdują się w Muzeum Łowickim, Muzeum Historycznym Skierniewic , w siedzibach M Banku : w Gdyni, Olsztynie, i w Warszawie, a także  u osób prywatnych w kraju i zagranicą.