Informacje o artyście:

Jak sięgam pamięcią już jako młody bobas rysowałem na plaży, patykiem na piasku, swoje pierwsze rysunki i tak to się zaczęło. Zmieniało się tylko medium wyrazu w sztukach plastycznych. Na początku drogi twórczej głównie rysowałem, na czym popadło. Dojrzewając sięgałem do coraz trudniejszych form plastycznych. Niesłychanym przeżyciem było poznanie prawdziwych możliwości jakie daje olej. Początki były bardzo trudne, wymagały wielu prób i poprawek. Cel był tylko jeden. Opracować do perfekcji to medium malarskie. Moja technika to głównie olej na płótnie, olej na desce. Mój pierwszy obraz olejny powstał w 1985r. Zachowałem go dla siebie. Dużym wyzwaniem dla mnie jest namalowanie cyklu obrazów, gdzie głównym motywem są kamienie szlachetne. Jestem współtwórcą, wraz z zespołem „Jupa”, teledysku o znamiennym tytule „Pamięć Grunwaldu”. Jest on dedykowany grupom rekonstrukcyjnym i artystom upamiętniającym sławę i męstwo oręża polskiego. Uważam, iż w malarstwie nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa. Swoją ciężką pracą chciałbym się przyczynić do rozwoju kultury i sztuki polskiej.

Biografia:

Tomasz Jaxa Kwiatkowski (ur. 2 sierpnia 1966 r. w Warszawie) – polski malarz, karykaturzysta.


Podstawą twórczości artysty jest malarstwo sztalugowe; olej na płótnie i olej na desce. Tworzy portrety, martwą naturę, pejzaże a także obrazy abstrakcyjne. Często odnosi się do postaci historycznych i wydarzeń.

Jest autorem ok. 300 obrazów, niektóre z dzieł miały powierzchnię około 6 m2. Część z nich trafiła do Belgii, Szwecji i Australii. W roku 1997 dwa obrazy „Ukryta” i „Górski Staw” uczestniczyły w Aukcji dla Powodzian, organizowanej przez TVP „Moja i Twoja Nadzieja ”.  
W 2001 r. brał udział w konkursie Gazety Wyborczej „Impresjoniści”  z obrazem „Podglądacz ”. Rok później uczestniczył w konkursie „SUPERMARKET SZTUKI III,” Ludzie i Przedmioty” oraz w ogólnoeuropejskim „LEXMARK”. Nagroda za talent z obrazami „Teatr Wielki ” i „Shakti”. Wziął udział w Międzynarodowej Wystawie Satyrykon 2010. W tym samym roku Stołeczny Dom Kultury „Anin” zorganizował wystawę jego prac „Wybiegać myślą”. Jest w trakcie realizacji projektu polegającego na namalowaniu portretów prezesów Związku Piłki Ręcznej w Polsce.
Jest mistrzem w naśladowaniu wielkich malarzy m.in. Wojciecha Kossaka, Leonardo da Vinci, Camille Pissarro. Wszystkie kopie wykonane są w innych wymiarach niż oryginały.

Artysta współpracuje z miesięcznikiem „Handball Polska” przy tworzeniu ilustracji (portretur) znanych piłkarzy ręcznych i trenerów. Mieszka w Warszawie.
Najbardziej znanym obrazem artysty jest „Mała bitwa pod Grunwaldem ” (2009). Dzieło (z ramą 300x140 cm), w skali 1:3 do pierwowzoru Jana Matejki, powstawało przez dziewięć lat. Malowane było pędzelkami retuszerskimi co pozwoliło bardzo wiernie odtworzyć postacie. Obliczano, że wykonano ok. 30 mln pociągnięć pędzlem. Replika od oryginału różni się kilkunastoma szczegółami. Obraz latem 2010 r,. wystawiany był w Muzeum Techniki, Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w maju 2011 r. podczas Nocy Muzeów w Mennicy Polskiej, a latem 2012 r. w Krypcie Wielkich Mistrzów w Kwidzynie.
W lipcu 2013 r. odbyła się wystawa portretur "Handballowe gwiazdy" w Galerii-1, w Centrum Olimpijskim w Warszawie.