Informacje o artyście:

"Nostalgiczna pejzażystka nieistniejących przestrzeni Sabina Maria Grzyb- Artystka o ogromnej wrażliwości na kolor, operująca bryłą w sposób monumentalny, która kreuje własne światy o niezaprzeczalnej urodzie." 

WYSTAWY


2014-"FUZJA"- w Domu Kultury BAKARA, Wrocław

2015-"Dotyk Natury" Muzeum Regionalne, Środa Śląska

2015-"Malarstwo Sabiny Marii" Dom Kultury, Brzeg Dolny2016-Wystawa zbiorowa, The Bru Sale Gallery, Bruksela05.03.2017- "Pejzaż Jednego Motywu", Galeria Sztuki Współczesnej MD_S, Wrocław
2017-"Belle Pitture " - Belle Voci - II International Music Festival. Wystawa zbiorowa, Brzeg Dolny
2018- Kraina Onirycza, Towarzystwo Miłośników Wrocławia, Galeria Małgosia, Św. Mikołaja 106.11.2018- Wystawa zbiorowa z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy. Opera i Filharmonia Podlaska. Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

06.12.2018 - Gdańsk. Wystawa zbiorowa- Słowiańskie Świąteczne Spotkania ze Sztuką. Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury

24.05.2019 - Wystawa zbiorowa z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, Włocławek, Browar B

05.12.2019- FORMY STATYCZNE, Galeria Bardzo Biała, Warszawa

Biografia:

  Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na wydziale malarstwa i rzeźby. Stylistka-Projektantka Ubioru. Laureatka konkursów plastycznych oraz dla Młodych Projektantów. Autorka kilku wystaw indywidualnych a także uczestniczka zbiorowych. Prace artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. 


"Najsilniejszą inspiracją są dla mnie formy skalne, ich monumentalność, stabilność i struktura. Malując powracam wielokrotnie do wyimaginowanej krainy pełnej skalnych monumentów. Motywy, które wykorzystuje w formie narracyjnej są anachroniczne ale i ponadczasowe. Moje obrazy miewają wymiar dwuznaczny, niekiedy frywolny innym razem nostalgiczny. Wyważony balans, kompozycja statyczna oraz dominanta, które pojawiają się w każdym obrazie oddziaływują na odbiorce uspokajająco".

 

Inne dostępne obrazy Artysty Sabina Maria Grzyb:

 

pokazuje 1 z 1