Sieczkowska Lidia
Bądź informowany o moich najnowszych obrazach: Lidia Sieczkowska udostępnij >

Informacje o artyście:

Lidia Sieczkowska 
Urodziłam się w Toruniu, mieście Mikołaja Kopernika. Tutaj zaczełam się uczyć gry na flecie. Gotycki Toruń z wąskimi uliczkami i atmosferą dawnych czasów wpłynął na moją wrażliwość artystyczną. Studiowałam flet w Poznaniu i Łodzi. Zaraz po ukończeniu studiów podjąłam pracę w Filharmonii Poznańskiej, w której gram do dziś. Podczas zagranicznych tras koncertowych odwiedzałam galerie malarstwa i muzea. Słysząc muzykę, zobaczyłam w wyobraźni odcienie kolorów. W 2003 roku założyłam kwartet jazzowy. Pierwsza płyta zawiera reprodukcje mojej serii obrazów zatytułowanej "Kwadraty". Od pięciu lat malarstwo jest dla mnie ważniejsze niż muzyka. Na początku najbardziej fascynowali mnie impresjoniści i ekspresjoniści. Na moich obrazach chcą oddać nastrój kolorem i fakturą. Często ilustruję swoje malarstwo muzyką. Sto trzydzieści obrazów znajduje się w zbiorach prywatnych Polski, Niemiec i Francji.
Ukończyła Akademię Muzyczną. I. J. Paderewskiego w Poznaniu i Akademii Muzycznej. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Uzyskała tytuł Master of Arts Absolwentka Warsztatów improwizacji jazzowej w Chodzieży i Pułtusku. Kursy malarstwa online pod adresem: Gerda Lipski, Dennis Sheehan Academy, Peter Fiore.
Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2020 na projekt z obszaru wizualnego CompactArt Nominacja 2020 do tytułu Osobowość Roku 2019 w kategorii Kultura 2019 Indywidualna wystawa malarstwa - Lidia Sieczkowska „Barwy muzyki” w Swarzędzu. 2018 Indywidualna wystawa malarstwa - Lidia Sieczkowska "Krajobrazy" Wyróżnienie w konkursie o nagrodę FENIKS 2014 w kategorii „Multimedia”. 2012 Odznaka honorowa: „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2011 Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2007 za zasługi w promocji muzyki. 1983 II nagroda na Konkursie Młodych Instrumentalistów „Włoszakowice '83”
2003: Indywidualna wystawa malarstwa: Lidia Sieczkowska "Kwadraty" Ars et Musica - Galerie für Musik und Kunst Berlin. 2018: Wystawa indywidualna „Krajobrazy” w Galerii Kolegiacki Art Poznań 2019: Wystawa indywidualna: Biblioteka Publiczna „Barwy Muzyki” w Swarzędzu.

Biografia: