Suchoń Katarzyna
Bądź informowany o moich najnowszych obrazach: Katarzyna Suchoń udostępnij >

Informacje o artyście:

Biografia:

Informacje o artyście:
 
Katarzyna Suchoń ur.1985r. w Żywcu. Artystka "samouk" tworzy obrazy w technice olejnej od 2013 r.
 
 
 
"Uwielbiam kolory, a zwłaszcza to, że mogę stworzyć z nich coś wyjątkowego. Obrazy są jak historie, które czasem są bardzo ulotne i trudne do uchwycenia, ponieważ ciągle się zmieniają. W świecie tworzenia obrazów artysta nie jest władcą, a jedynie delikatną ręką, która nie nadąża za nieprzerwanymi zmianami.
Tą część, którą udaje mi się fizycznie zatrzymać chcę Wam zaprezentować." 
 
" Bycie kobietą, matką, żoną oraz artystką jest jak "jazda bez trzymanki" nigdy nie wiesz, która dziedzina wyegzekfuje twoją całą uwagę. Żyjesz tu i teraz i wszystko jest ważne. Malarstwo jest dla mnie jak świeże powietrze i czasami jak bicz na lenistwo. Jest jak ambrozja - raz spróbujesz i już chcesz delektować się nim codziennie. Zatracasz się w nim jak w butelce dobrego wina by nagle oberwać kuksańca od rzeczywistości. "
 
 
 
Zdobywczyni pierwszej nagrody oraz dyplomu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej na wystawie im. Władysława Ślewińskiego w Sochaczewie pod Warszawą w 2016 roku. Jej obrazy można było podziwiać na wystawie im. Ignacego Bieńka w Bielsku-Białej (Zdobywczyni III miejsca), GBP w Lipowej oraz w Pałacu Habsburgów podczas wrześniowego wernisażu – II Pawilon Sztuki Kobiet. Zwyciężczyni w konkursie Qadrans Qltury. Współpracuje z portalem Talent.pl.
Jej obraz pt. ,,Górskim szlakiem do bram skarbu Puszczy Jodłowej" zdobył Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotra Glińskiego.