Marciniuk Karina
Bądź informowany o moich najnowszych obrazach: Karina Marciniuk udostępnij >

Informacje o artyście:

Od kiedy sięgam pamięcią zawsze coś tworzyłam. Doskonale pamiętam i często przywołuję mamine określenie : "artystka ze spalonego teatru" (wiem jak dalece pejoratywny oddźwięk ma) i może dlatego tak długo zajęło mi zrozumienie, że sztuka może być sposobem na życie. 
Nigdy nie jest za późno; ani za wcześnie. Zawsze jest odpowiedni czas w życiu, które - jak sztuka i tworzenie - jest nieustanną nauką poprzez doświadczanie. 
W moim przyszedł moment, że mogę spełniać się w ukochanym malarstwie, które tak umiłowałam ze względu na nieograniczoną możliwość zmiany, modyfikacji, poprawiania - i dzieła, i koncepcji - aż do uzyskania satysfakcjonujących efektów.


Malarka, projektantka wnętrz, nauczycielka. 

Biografia:

Absolwentka Edukacji artystycznej w PWSZ
w Raciborzu (rocznik 2013) oraz Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ w Cieszynie na kierunku Pedagogika społeczna z socjoterapią (rocznik 2015), studentka Prawa w WSH w Sosnowcu.

 

 Wystawy:
"Dwie pracownie", Fundacja EDF Polska; Rybnik 2015 r.

 "PierWSZy - ostatni", galeria "Desing - Pyrlik"; Bytom 2013 r.

wystawa studentów pracowni grafiki; Jastrzębie Zdrój 2013 r.

 

Także - a może przede wszystkim - matka rodzicielka, mamusia, "najlepsza mama na świecie" Zoi - szalenie twórczej, cudownej 4-latki i bezprawna żona, prawdopodobnie: najbardziej transgresyjnego człowieka na tej ziemi.