Informacje o artyście:

Sztuka to indywidualizacja postrzegania rzeczywistości, a nie jej kopiowania, stąd tyle odmiennych wizji artystycznych przeniesionych na płótna. To, że mogę kreować własne widzenie codziennych i bliskich mi miejsc, chroni mnie przed zgubną monotonią codzienności. Patrzę na te same budynki, ściany, bramy, okna czy dachy i za każdym razem odkrywam coś innego, odmiennego, za każdym razem od nowa fascynującego. Na płótna przekładam nie tylko te oglądane obrazy, ale i – a może przede wszystkim – własne emocje rodzące się w danym momencie, nieraz na krótko, a dzięki pociągnięciom pędzla utrwalone na zawsze. Dzięki temu zamykam w obrazie swoje emocje i uwalniam je w odbiorcy, na którego konkretny obraz wywiera swój indywidualny wpływ.

Biografia:

Absolwentka:

- Liceum Plastycznego w Bielsku-Białej,

- Wydziału artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, specjalność –  malarstwo sztalugowe. Dyplom uzyskała w 2009r. w pracowni prof. Jagody Adamus,

- Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (studia podyplomowe), kierunek – malarstwo. Dyplom uzyskała w 2011r w pracowni prof. Teresy Rzepeckiej- Kotkowskiej.

            Przez wiele lat, na przestrzeni których pełniłam typowe role społeczne i rodzinne, moja potrzeba wypowiadania się w języku sztuki nasilała się aż do chwili, gdy stała się nieodłączną częścią życia w ostatnich latach. Ulubionym motywem moich prac jest pejzaż miejski, Jako mieszkanka typowego miasta nie uciekam od niego, ale każdego dnia uczę się patrzeć na jego różnorodną, przenikającą się architekturę. To mnie fascynuje i poszerza moje emocjonalne horyzonty, które jednocześnie uwalniam, i zamykam w swoich płótnach.