Miklasiewicz Jarosław
Bądź informowany o moich najnowszych obrazach: Jarosław Miklasiewicz udostępnij >

Informacje o artyście:

Uprawiam malarstwo, dla którego inspiracją jest świat ludzi zwykłych, czasem śmiesznych, lecz wplątanych w rzeczywistość swoich urojeń, dziwnych marzeń i magicznych zaklęć, które przybierają groteskową i/lub wieloznaczną formę. Przy czym pokazuję w swoich obrazach pewną niezmienność czasową, z towarzyszącycm nam sakrum dawnych i współczesnych mitów, oraz profanum prozaicznej, szarej codzienności.\r\n\r\n

Biografia:

Jarosław Miklasiewicz urodził się w 1948 roku w Poznaniu. Malarstwo uprawia od 1972 roku.Brał udział w wystawach zbiorowych, indywidualnych oraz plenerach malarskich. W 1983 roku uzyskał z Ministerstwa Kultury i Sztuki uprawnienia na wykonywanie zawodu artysty-plastyka w dziedzinie malarstwa. Jest członkiem dwu stowarzyszeń twórczych.
Prace artysty znajdują się w Muzeum Narodowym w Poznaniu, Muzeum Okręgowym w Radomiu, Muzeum Etnograficznym w Warszawie, w Krakowie, oraz w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą (USA, Niemcy, Belgia, Holandia, Szwecja, Portugalia, Irlandia, Wielka Brytania).
Brał również udział w konkursach, m.in.:
W 1974 roku uzyskał wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie p.n. „Pejzaże Wiejskie”, pod egidą Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu i kilku wydawnictw prasowych.
W 1976 roku I nagroda, a w 1980 roku III nagroda w Ogólnopolskiej Wystawie Konkursowej „Sport w sztuce” w Katowicach.
W 1987 roku II nagroda w XIV Ogólnopolskim Konkursie Malarskim na Obraz im. J. Spychalskiego oraz II Nagroda Fundowana P.P. Sztuki Polskiej.
W 1988 roku Nagroda Miasta Poznania w dziedzinie Kultury i sztuki.
W 2004 roku finał Konkursu na Obraz Roku Art&Buisness 2003.
W 2014 nagroda specjalna rady nadzorczej Fundacji Sztuki Polskiej "Art Gersonika", obraz "Weekend", w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim "Warszawski pejzaż".