Informacje o artyście:

 
 
Zajmuję się głównie malarstwem sztalugowym, ispiracją jest dla mnie piękno i bogactwo Matki Natury. Na obrazach często przedstawiam egzotyczną florę i faunę oraz wizerunki kobiet. Ilustracyjny styl skrywa znaczenia i symbole, które docierają  do mnie poprzez sny, dzięki świadomemu kontaktowi z podświadomością i są zrozumiałe czasem tylko dla mnie.
Moje prace charakteryzują się  intensywną kolorystyką i wyrazistą formą, dzięki czemu tworzę w nich ciepły i energetyczny nastrój, który jest odzwierciedleniem wewnętrznego pejzażu - dzikiego ogródu mojego serca i umysłu.
Większość moich prac znajduje się w prywatnych kolekcjach.
Serdecznie zapraszam Państwa do zwiedzania tego kolorowego świata :) 
 
 

Biografia:

 Janina Zaborowska, mgr sztuki, ur. w 1978 roku w Łodzi, studia w latach 2007-2012 na Wydziale Grafiki i Malarstwa (Specjalizacja - Malarstwo) w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom w pracowni Malarstwa pod kierunkiem prof. Mikołaja Dawidziuka, aneks do dyplomu wykonany w pracowni Ilustracji i Komiksu prowadzonej prze prof. Gabriela Kołata.

 

   WYSTAWY:
2019 - Wystawa poplenerowa w ramach Międzynarodowych XXIX  Mikołowskich Impresji pod nazwą: Materie Malarskie, Miejski Dom Kultury w Mikołowie.
2018 - Wystawa poplenerowa Uroczysko-Zaborek 2018
2017 - IV Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców (część II) Muzeum Miasta Łodzi
2017 -  IV Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców, GALERIA ASP, Łódź
2014  - Wystawa indywidualna, Łódzka Piwnica Artystyczna Przechowalnia
2013  - Wystawa Absolwentów Pracowni  Malarstwa  pod kier. prof.  Mikołaja  Dawidziuka - Galeria  Pod Napięciem
2010   -  Wystawa  Prac  Studentów  Pracowni  Rysunku,  Ilustracji  i  Komiksu,  Galeria  Wydziału  Edukacji  Wizualnej,  ASP  Łódź
2010  - Wystawa poplenerowa, Galeria Biała Ściana ASP, Łódź
2009  - Wystawa poplenerowa, Galeria Biała Ściana ASP, Łódź