Wolska Izabela
Bądź informowany o moich najnowszych obrazach: Izabela Wolska udostępnij >

Informacje o artyście:

Sztuka moja jest nieustannym poszukiwaniem, porządkowaniem własnego ja, mozolnym porzucaniem wartości czysto estetycznych na rzecz wartości symbolicznych, uniwersalnych, zagadkowych - prace moje zmieniały się przez lata, ich motywy i inspiracje, od pojedynczych barwnych obrazów figuratywnych, aż do odnalezienia własnej poważnej drogi artystycznej, w której odzwierciedlam relacje i granice między wewnętrznym a zewnętrznym bytem ludzkim. Interesuję się m.in psychologią twórczości, nonkonformistyczną potrzebą tworzenia, gdzie człowiek sam dla siebie jest miarą rzeczy.

Łączenie serii w wielkoformatowe poliptyki lub eksponowanie ich w abstrakcyjne kompozycje wynika z potrzeby aranżowania osobnych kadrów w kompletny obiekt artystyczny działający jako głębsza, wyrazista całość.

Biografia:

W rzeczywistości Izabela Gwiazdowska – jako malarka używa nazwiska rodowego.

Urodzona w 1982 roku w Szczecinie. Studiowała w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Obroniła dyplom z wypukłodruku u prof Andrzeja Załeckiego w 2006 roku.

Od 2005 roku związana jest z Międzynarodowymi Spotkaniami Artystów w Marianowie (organizowanymi przez prof. Andrzeja Tomczaka).

W 2016 roku objęta mecenatem artystycznym przez firmę ZIPSEE.

Od ukończenia studiów prowadzi indywidualną praktykę artystyczną – malarską, rysunkową, graficzną. Eksperymentuje z techniką, formą, linią, często aranżuje obrazy na płótnach lub płytach z mniejszych prac malowanych i rysowanych na papierze.

 

Niektóre wystawy indywidualne:

 

2008 Wystawa malarstwa w klubie „Delta” w Szczecinie,

2009 "Introwersje" - wystawa malarstwa w Galerii Centrum w Kamiennej Górze

2011 "Nieodparte" wystawa malarstwa I rysunku w Willi Lentza w Szczecinie

2011 Wystawa malarstwa w Miejskim Ośrodku Kultury w Łodzi

2012 Wystawa malarstwa w Muzeum Regionalnym w Szczecinku

2013 Wystawa malarstwa w Miejskim Domu Kultury w Rybniku – Chwałowicach,

2013 Wystawa malarstwa w klubie muzycznym Morion w Szczecinie

2016 Wystawa malarstwa w galerii Grafo+ w Szczecinie

2016 “Obszary niczyje” wystawa malarstwa i fotografii w galerii Kafle w Szczecinie

Oprócz tego brała udział w ponad dwudziestu wystawach zbiorowych i plenerach, m.in: Międzynarodowe Spotkania Artystów w Marianowie, wystawy Kolekcji Marianowskiej w Zamku Książąt Pomorskich, otwarcie galerii Zamek w Szczecinku – udział w wystawie inauguracyjnej, wystawa artystów szczecińskich w CreoClub w Szczecinie, Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne w Gludsted (Dania) 2013 wraz z wystawą poplenerową w Kunstcenter Silkeborg Bad, udział w wystawie “Ciało otwarte” w ramach Festiwalu FAMA w Świnoujściu w 2016 roku oraz innych konkursach, wystawach zbiorowych i warsztatach artystycznych.