Frączek Bartosz
Bądź informowany o moich najnowszych obrazach: Bartosz Frączek udostępnij >

Informacje o artyście:

Moje obrazy są projekcją przeżyć i zaobserwowanych sytuacji. Dobrym powodem do namalowania obrazu są dla mnie np.: wypicie filiżanki kawy w kawiarni, wyjazd do innego kraju, wizyta w galerii, spacer ulicami miasta czy telewizyjna migawka przedstawiająca jakąś sytuację, która wyzwala ciąg skojarzeń i przekładana jest na ich malarski zapis.\r\n W wielu moich pracach główną bohaterką jest kobieta. Pijąca kawę,w otoczeniu psów, kotów, egzotycznych zwierząt, odpoczywająca, stawiająca pasjansa, idąca ulicą, przesadzająca kwiaty, często przy stoliku w kawiarni czy sushi barze. Pozytywna energia płynąca z obrazów to jeden z celów mojego malarstwa.

Biografia:

Bartosz Frączek

Ma na swoim koncie 90 wystaw indywidualnych – m. in. w Anglii, Holandii, Szwecji, Danii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Belgii i na Węgrzech, Turcji , Japonii, Cyprze, Chinach, Kazachstanie, Austrii, Chorwacji, Meksyku oraz ponad 200 zbiorowych na całym świecie. Jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą, pokazywane były także na targach sztuki Hanse Art (Lubeka, Oldenburg, Brema, Hamburg), Artevent expo (Antwerpia, Arnhem), Art. Revolution Taipei (Tajwan) czy Artistes Contemporaines (Lozanna, Genewa).

Ostatnie realizacje to szereg wystaw w Azji. W Chiang Mai oraz Bangkoku w Tajlandii, Taipei na Tajwanie, w chińskich Pekinie, Nankinie, Quingdao, oraz Dafen

Jako nauczyciel akademicki prowadził zajęcia i wykłady na Akademii Sztuk Pięknych w Rijece (Chorwacja), Uniwersytecie w Ostrawie (Czechy), Akademii Sztuk Pięknych w Bratysławie (Słowacja), Uniwersytecie w Chiang Mai (Tajlandia) oraz Uniwersytecie

w Quingdao w Chinach.

Zajmuje się głównie malarstwem oraz upowszechnianiem kultury plastycznej. Jest pomysłodawcą Międzynarodowego Biennale Miniatury oraz kuratorem czterech edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki i Sztuki Incident Accident oraz wielu międzynarodowych wystaw i sympozjów malarskich.