Wojciechowska Paprocka Anna
Bądź informowany o moich najnowszych obrazach: Anna Wojciechowska Paprocka udostępnij >

Informacje o artyście:

Biografia:

Anna Wojciechowska-Paprocka 

Maluje w technice akrylu i akwareli. W 1988 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Malarstwo studiowała w pracowni prof. Łukasza Korolkiewicza. Laureatka nagrody „Najlepszy Dyplom ASP w Warszawie”. W 1990 roku otrzymała stypendium artystyczne dla Młodych Twórców przyznane przez Ministra Kultury i Sztuki. Trzykrotna laureatka konkursów „Najlepszy w Polskiej Reklamie”: Clio Poland – 1993, Dea Awards – 1994, 1995. Zajmuje się również projektowaniem graficznym. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i na świecie. W 2011 w konkursie „Natale di Roma” w Rzymie zdobyła nagrodę w kategorii malarstwo figuratywne.

Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz do grupy interdyscyplinarnej Art Fresh. W 2013 za swoją działalność artystyczną oraz pomoc charytatywną została wyróżniona jako Twórca Wizerunku Polski i znalazła się w publikacji wśród cenionych naukowców, pisarzy, aktorów, malarzy, rzeźbiarzy, muzyków i ludzi biznesu. W 2013 i 2014 finalistka Międzynarodowego Konkursu Ilustracji w Sharjah, Emiraty Arabskie.

Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Belgii, Szwajcarii, USA, Francji, na Litwie, Węgrzech i Chinach. Uczestniczyła w wielu wystawach w kraju i za granicą.

Reprezentuje malarstwo współczesne na granicy fantazji i świadomości-realizm fantastyczny. W obrazach dominuje postać kobiety. Kolorystyka sugeruje odwieczne przeplatanie się radości z nostalgią. Artystka nadaje swoim obrazom tytuły, które są ich literackim dopełnieniem. Świat w jej obrazach jest wrażliwy i refleksyjny – pełen zadumy, ale przede wszystkim intymny, a przez to niepowtarzalny. Obrazy są nastrojowe o wyszukanym i ściszonym kolorycie i utrzymane w ciepłych tonacjach, emocjonalne, czasami o zróżnicowanej malarskiej fakturze. Używa subtelnej, wysmakowanej palety kolorów. Od wielu lat prowadzi plenery malarskie.

www.annaart.waw.pl
www.plener-malarski.waw.pl