Wysocka Alicja
Bądź informowany o moich najnowszych obrazach: Alicja Wysocka udostępnij >

Informacje o artyście:

Podświadomość wzmocniona wyobraźnią jest współtwórcą moich obrazów. Ich moc, symbole i kolory tworzą mój kod obrazowy. To moje własne uniwersum, widzenie wszechświata , które mnie fascynuje. W obrazach zatrzymuję czas, pragnąc wyzwolenia w odbiorcy chęci kontemplacji. Niedomówienie tworzy niepokój, który inspiruje. Malując, uruchamiam intuicję i emocje. Staram się zachować w obrazach tajemnicę i magiczną moc.
Poruszam się w różnych technikach malarskich, od olei, akryli, akwarel poprzez piórko i tusz.
           Oprócz sztuki interesuję się genealogią, wynikiem czego jest publikacja " Dzieje rodziny Załusków".
 

Biografia:

Urodziłam się w rodzinie artystycznej, wzrastałam w poszanowaniu piękna i pracy twórczej. Ukończyłam Wydział dzisiaj Artystyczny na Uniwersytecie im.J.Kochanowskiego w Kielcach. Moja droga zawodowa oscylowała wokół spraw szeroko rozumianej kultury. Piastowałam stanowisko szefa domu kultury, pracowałam tez z dziećmi niepełnosprawnymi. Całe życie pracuję twórczo,często bardzo intensywnie.
W ostatnich latach dużo wystawiam, m.innymi miałam wystawy indywidualne w Milanówku, Łodzi, Szczuczynie, Andrzejewie, Zgierzu, Łęczycy, Ostrowi Mazowieckiej, Śremie. W Szamotułach brałam udział w wystawie Jubileuszowej ZAP..Jestem członkiem Związku Artystów Plastyków.