Информация о художнике:

Ryszarda ŁUCJA Jagielska jest malującym architektem, członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, Koła Plener OW SARP  i Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Współpracuje z Iwoną Piszczelską i Joanną Adamek tworząc grupę TRZY BARWY. Ukończyła Wydział Architektury na Politechnice Warszawskiej.
 
Malarstwo Ryszardy Łucji Jagielskiej doskonale charakteryzuje motto:

Życie jest jak szukanie światła w jaskiniach i grotach – rozwiązań czystych, uczciwych, nadziei.
 
Ktoś nazwał ją GROTOŁAZEM, bo w jej malarstwie przewija się motyw szukania światła w jaskiniach. Artystka  poszukuje światła i Światła nie tylko w grotach, lecz także w wakacyjnym ognisku, świcie nad jeziorami i pozytywnych ludziach. Maluje ich portrety charakterologiczno - symboliczne, które są odzwierciedlaniem  ich relacji ze światem.

Jej malarstwo jest pełne  dobrej energii, pozytywnego nastroju i symbolicznych treści.  Stosuje niespotykaną technikę gumy arabskiej z tuszem uzyskując bardzo ciekawe efekty artystyczne, a także akryl, który w każdym następnym obrazie jest coraz bardziej fakturowany i bliski płaskorzeźbie. Nastrój panujący w obrazach to nadzieja i radość, gdy nadzieja się spełni. 
W tym roku, podczas pandemii COVID 19 stworzyła cykl obrazów  A JEDNAK ŻYCIE, gdzie często świat roślinny pojawia się na nietkniętej bieli fakturowanej płaszczyzny.  Cykl batików UKWIAŁY obrazuje świat roślin podwodnych - wyraża nadzieję i tęsknotę za nurkowaniem.
 
 

Биография:

https://artinfo.pl/artysci/ryszarda-lucja-jagielska/wystawy