Информация о художнике:

Биография:

MAŁGORZATA KACZMARSKA – artystka urodzona w Krakowie, ukończyła z wyróżnieniem Wydział Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki. Kontynuuje karierę naukową w dziedzinie sztuki – obecnie jest doktorem habilitowanym sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie artystycznej – sztuki piękne.
Kluczowym motywem jej twórczości jest człowiek i jego relacje z otoczeniem. W malarstwie pracuje nad kolejnymi projektami o przemyślanej warstwie inspiracyjnej i plastycznej, które prezentuje później na wystawach indywidualnych. Ponadto eksperymentuje z mediami typu wideo i instalacja, realizuje także projekty intermedialne. 
Swoją twórczość prezentowała na 14-u wystawach indywidualnych oraz licznych zbiorowych, organizowanych w Polsce i za granicą (Chorwacja, Indonezja, Hiszpania, Słowacja, Ukraina, Wielka Brytania).
Jej malarstwo, wideo i prace cyfrowe były wielokrotnie wyróżniane w międzynarodowych konkursach i kwalifikowane do prezentacji. Stypendystka Ministerio Español de Asuntos Exteriores (realizacja autorskiego programu artystycznego w Hiszpanii, 1999/2000) i Association BecomeBecome (rezydencja artystyczna „Island of Consciousness” w Indonezji, 2019). 
Jest członkiem ZPAP, artystycznej grupy20minut i kolektywu SPACE Start.