Waszkiewicz Magdalena
Получайте информацию о моих самых новых картинах: Magdalena Waszkiewicz udostępnij >

Информация о художнике:

O sobie: zawodowo - ziemia i powietrze; prywatnie - ogień i woda; artystka samouk - kochająca naturę w jej przeciwnościach, będąca zbitkiem antagonizmów - bujająca w chmurach i zarazem mocno stąpająca po ziemi, oddająca się z pasją i nałogowo wszelkim emocjogennym, pozazawodowym pracom twórczym i rękodziełu (malarstwo akrylowe, akwarelowe, rysunek, hobbystyczne projektowanie i szycie odzieży).
 
Najczęściej powracające motywy w mojej twórczości to pejzaż i miejsca, w których byłam i do których chciałabym wrócić; choć także i te, które nie istnieją, są wytworem wyobraźni, grą marzeń z rzeczywistością.
 
Tworzę intuicyjnie, na jednym wdechu, 'na raz', bez planu czy wstępnych szkiców, dając ponieść się jakiejś nieokreślonej sile. Inspiruje mnie przyroda ożywiona w swojej prostocie. Moje malarskie środki wyrazu to przede wszystkim kolor i budowanie nim emocji, jakie wywiera na mnie obserwowany czy wyobrażony pejzaż.
 
Maluję głównie w technikach: akryl i akwarele. Niejednokrotnie w swoich pracach, oprócz profesjonalnych farb i narzędzi, posługuję się także nietrwałymi i 'nieplastycznymi' w swoim pierwotnym przeznaczeniu materiałami (piasek, gazeta, skrawki tkanin) oraz technikami mieszanymi, które pozwalają na zabawę z nieoczywistym na pierwszy rzut oka materiałem czy narzędziem (wydrapywanie, kolaż, malowanie gąbką). Nie stosuję materiałów do gruntowania podłoża; unikam również werniksowania i pokrywania prac konserwującymi środkami. Obraz ma starzeć się wraz z upływającym czasem, odkrywając swoje prawdziwe, bo nietrwałe tak jak natura piękno.
 
Tworzę zgodnie z zasadą, że to co najpiękniejsze, pozostaje nieuchwytne dla oka; a obraz to tak naprawdę garść dźwięków, emocji i myśli, skrzętnie ukrywanych, ale uwidocznionych w świecie przedstawionym.

Биография: