Maria Modrzejewska Anna
Получайте информацию о моих самых новых картинах: Anna Maria Modrzejewska udostępnij >

Информация о художнике:

\r\nOd kilku lat posługuję się głównie pędzlem, szpachlą farbami olejnymi , akrylowymi i akwarelami, choć zdarza mi się używać innych technik, nie tylko malarskich ( pastele, węgiel, kreda, ołówek).

Биография:

Anna Maria Modrzejewska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi - kierunek Malarstwo i Rysunek na Wydziale Grafiki i Malarstwa pod nadzorem prof. Witolda Kalińskiego i mgr Katarzyny Miller oraz prof. nadzwyczajnego Andrzeja Grendy i mgr Gabrieli Cichowskiej.

Jest także absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej na Wydziale Matematyczno - Przyrodniczym w Kielcach: kierunek biologia , a także absolwentką Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku.

Będąc zafascynowana malarstwem, chciała przenieść swą pasję w kierunku młodych ludzi i dlatego w latach 80- dziesiątych pracowała m.in. jako nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej w Skorzeszycach. Pracowała tam jednak głównie jako nauczyciel biologii i chemii. Plastyka była jej dodatkowymi zajęciami z młodzieżą.


Anna Maria Modrzejewska posługuje się głównie pędzlem, szpachlą, farbami olejnymi , akrylowymi i akwarelami, choć zdarza się jej także używać innych technik, nie tylko malarskich ( pastele, węgiel, kreda, ołówek ).

Pasjonuje ją głównie malarstwo olejne: martwa natura, pejzaż, architektura, zabytki, studio postaci oraz portrety.

Jednak Annę Marię Modrzejewską w sztuce malarskiej pociąga najbardziej jej własny, indywidualny styl. Wydobywa z otoczenia swoją innowacyjną wizję malarstwa. Celem w tworzeniu jest ożywianie martwej natury.

Przykładowe tytuły obrazów: Jazz, Jesienny koncert.


Anna Maria Modrzejewska należy do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach.


Twórczość artystyczną prezentowała na kilku wystawach zbiorowych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi , w Galerii Art – Styl w Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach, w Klubie „ Miniatura” w Kielcach, na wystawie w „ Galerii Korona „ pn. „Scyzoryki 2014” , „Scyzoryki 2015 „ w Wojewódzkim Domu Kultury, „Scyzoryki 2016” w Kieleckim Centrum Kultury pod auspicjami kieleckiego „Echa Dnia” , wystawie pokonkursowej organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Morawickiej oraz na kilku wystawach w Muzeum Historii Kielc.

Brała także udział w Charytatywnym Turnieju szachowym dla dzieci i dla dorosłych, gdzie wystawiła swoją pracę na aukcji pt. „ Rozgrywka szachowa”.

W marcu 2015 roku w Galerii Art-Styl odbył się wernisaż wystawy malarstwa Anny Marii Modrzejewskiej pod tytułem: "Zabawa kolorami ".

W kwietniu 2015 r w Osiedlowym Klubie „ Miniatura” odbył się wernisaż jej malarstwa pod tytułem „ Dwa spojrzenia” .

W 2015 roku obraz pod tytułem „ Panorama Kielc „ został nominowany do konkursu pn. „ Scyzoryki 2015 „. Od czerwca 2015 roku obraz był prezentowany na wystawie w Wojewódzkim Domu Kultury” w Kielcach.

Obraz ten pt. „Panorama Kielc” zajął pierwsze miejsce zdobywając pierwszą nagrodę i otrzymując statuetkę „Scyzoryk Sztuki Plastyczne 2015”.

Od początku czerwca 2015 nominowane obrazy były prezentowane na wystawie zbiorowej w Wojewódzkim Domu Kultury” w Kielcach.


W listopadzie 2015 w Galerii Art Style odbył się konkurs, w którym obraz Anny Marii Modrzejewskiej pod tytułem „Jesienny koncert „ otrzymał II nagrodę.


W sierpniu 2016 roku w konkursie organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Morawickiej wyłaniający nowy nurt artystyczny – "wierszobraz" obraz Anny Marii Modrzejewskiej pt. „Jutrzenka” do wiersza Marii Ireny Piotrowicz pod tym samym tytułem, zdobył III miejsce.Nagrody i wyróżnienia:


  1. I miejsce i statuetka za obraz „ Panorama Kielc” w konkursie „Festiwal Scyzoryki 2015”.

  2. II miejsce za obraz pt. „ Jesienny koncert” w konkursie organizowanym przez Galerię Art-Style – październik 2015 rok.

  3. III miejsce za obraz „ Jutrzenka” w konkursie „ wierszobraz” organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Morawickiej – sierpień 2016 rok. 

Publikacje:


  1. Prezentacja obrazu „W objęciach ojca” w książce pod tytułem: „ Dobrze, że jesteś” pod redakcją Zdzisława Antolskiego i Wandy Śliwińskiej. Wydawca: U Poety, Kielce

    ISBN: 978-83-89027-94-8