Mrowiec Monika
aggiornatemi sui nuovi quadri : Monika Mrowiec udostępnij >

Informazioni sull'artista:

W mojej pracy magisterskiej skupiłam się na sztuce Street Art'u, w której najczęściej znajduję swoje inspiracje. W 2017 roku ukończyłam również Wyższą Szkołę Humanistyczną we Wrocławiu nabywając umiejętności w zakresie projektowania i architektury wnętrz. W sztukę inspirowaną Street i Pop Art'em, wplatam sylwetki dzikich zwierząt oraz motywy kobiece. Moje malarstwo jest dekoracyjne i zgeometryzowane, lecz czasem też nieprzewidywalne. Uwielbiam intensywne kolory oraz połączenie eksperymentalnych faktur z metalicznymi elementami.

Biografia:

Już od dziecka uwielbiałam malować, szkołę podstawową ukończyłam z pierwszymi osiągnięciami w zakresie sztuk plastycznych. W 2004 roku rozpoczęłam swą przygodę ze sztuką w Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych im. Jana Cybisa w Opolu o 6-letnim cyklu kształcenia, podczas nauki zdobyłam m.in. wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Inne Spojrzenie".
 
Po zakończeniu szkoły wiedziałam, ze chcę ciągle rozwijać swoje umiejętności plastyczne więc w roku 2010 rozpoczęłam naukę w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego na kierunku – Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. W trakcie nauki uczestniczyłam w wielu opolskich wystawach m.in.: „Instal-Akcje”, „Schron Sztuki”, „Noc Kultury”, „Mapping z okazji Święta Wolności”, „Apartament Przyszłości” w Dobrotece i innych imprezach malarstwa, multimediów, grafiki i rzeźby.
 
W 2014 roku namalowałam cyfrowo ilustracje przedstawiające charakterystyczną opolską architekturę i w rezultacie zostałam laureatką konkursu „Pocztówka z Opola”. Edycje 2016 i 2018 przyniosły kolejne wyróżnienia. Zaprojektowane przeze mnie pocztówki służą promocji miasta. Po ukończeniu IV roku studiów całe wakacje poświęciłam na samodzielną naukę programów do grafiki 3D w celu stworzenia dyplomu magisterskiego w tej właśnie technice; dyplom obroniłam w 2015 roku. W mojej pracy magisterskiej skupiłam się na sztuce Street Art'u, w której najczęściej znajduję swoje inspiracje.
 
Dzięki nabytym umiejętnościom dwukrotnie zostałam laureatką konkursu „Spełnij dziecięce marzenia”, w którym zadaniem było zaprojektowanie mebla na podstawie przyznanego rysunku dziecka. Projekty wystawiane były na wielu branżowych wydarzeniach m.in. Targi Meble Polska w Poznaniu, Festiwal Wnętrz w Krakowie, Śląski Czerwiec Projektowy, Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie, 8 Noc z Designem oraz Gdynia Design Days.
 
W 2014 roku po raz pierwszy wzięłam udział w Aukcji Młodej Sztuki. Od tej pory malarstwo jest nierozerwalną częścią mojego życia. Poprzez przedstawianie sylwetek dzikich zwierząt wyrażam swoje emocje i obserwacje na temat otaczającego mnie świata. Moje obrazy to również abstrakcyjne portrety o dekoracyjnym zamyśle. Uwielbiam intensywne kolory oraz połączenie eksperymentalnych faktur z metalicznymi elementami.
 

Ostatnie wystawy i osiągnięcia to m.in.:

2014
- „Noc Kultury 2014” oraz „Opolskie Odyseje” w Instytucie Sztuki w Opolu
- Laureatka konkursu „Charytatywna Graffika na WOŚP” portalu Graffika.pl
- „7 Schron Sztuki OUT OF" w Opolu

2015
- Laureatka konkursu Meble Polska „Spełnij Dziecięce Marzenia 2016” oraz udział w wystawach m.in.: Targi Meble Polska w Poznaniu, Festiwal Wnętrz w Krakowie, Śląski Czerwiec Projektowy w Dobrotece oraz Gdynia Design Days.
- „Multimedialna aranżacja przestrzeni” w Apartamencie Przyszłości w Dobrotece
- „Dyplomy 2015. Wystawa dyplomantów Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego” w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu

2016 - 2018
- Laureatka konkursu Stowarzyszenia OPAK „Pocztówka z Opola 2016” & "... 2018"
- Laureatka konkursu Meble Polska „Spełnij Dziecięce Marzenia 2016” oraz udział w wystawach m.in.: 8 Noc z DESIGN_EM, Łódź Design Festival 2016, Międzynarodowe Targi Meblowe w Poznaniu. 
- Październikowa wystawa 2018 w Galerii A4 w Opolu

 

 

Altre pitture disponibili dell'artista Monika Mrowiec:

 

mostra 1 di 1