Informazioni sull'artista:

\r\n\r\nUrodzona w Rabce - Zdroju, absolwentka wydziału wychowania plastycznego w Częstochowie. Pracowała jako asystent w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. K. Macieja, później jako nauczycielka plastyki. Preferuje rysunek i malarstwo olejne. Jej prace uczestniczyły w wystawach zbiorowych w Częstochowie, Kielcach, Krakowie, Kaliszu, Zakopanem, oraz indywidualnych w Rabce - Zdroju, Krakowie, Częstochowie, Kielcach i Dobczycach.Zafascynowana portretem i sztuką końca XIX w., a także fin de siècle\'u. Motywem przewodnim jej twórczości jest kobieta, jej ból, cierpienie i tęsknoty, stany zakochania i odrzucenia.J. Malczewski, S. Wyspiański, G. Klimt, T. Łępicka, A, Beardsey, a także T. Kulisiewicz, Z. Beksiński, J. Duda-Gracz, secesja, symbolizm, surrealizm, ale i sztuka średniowieczna to jej inspiracje.Nie zgłębiona natura kobiety, czasem świadomej swej atrakcyjności, dalekiej od mieszczańskiej pruderii, czasem sennej, zagubionej, cierpiącej, /Salome, Maria Magdalena, Melpomena, Terpsychora.../. Jednocześnie kobieta wolna i niezależna, stąd często skojarzona z architekturą, często w towarzystwie ptaków - zawsze twarda lecz pogodzona z losem, nieujarzmiona, ale krucha, \"wietrzna\" istota, anioł, ulotna, nie dzisiejsza, przemijająca.Artystka ciągle się uczy, bo w sztuce kunszt i pomysł, praktyka i teoria są nierozłączne.

Biografia:

Anna Chaszczyńska

Urodzona w Rabce - Zdroju, absolwentka wydziału wychowania plastycznego w Częstochowie. Pracowała jako asystent w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. K. Macieja, później jako nauczycielka plastyki. Preferuje rysunek i malarstwo olejne. Jej prace uczestniczyły w wystawach zbiorowych w Częstochowie, Kielcach, Krakowie, Kaliszu, Zakopanem, oraz indywidualnych w Rabce - Zdroju, Krakowie, Częstochowie, Kielcach i Dobczycach.
Zafascynowana portretem i sztuką końca XIX w., a także fin de siècle'u. Motywem przewodnim jej twórczości jest kobieta, jej ból, cierpienie i tęsknoty, stany zakochania i odrzucenia.
J. Malczewski, S. Wyspiański, G. Klimt, T. Łępicka, A, Beardsey, a także T. Kulisiewicz, Z. Beksiński, J. Duda-Gracz, secesja, symbolizm, surrealizm, ale i sztuka średniowieczna to jej inspiracje.
Nie zgłębiona natura kobiety, czasem świadomej swej atrakcyjności, dalekiej od mieszczańskiej pruderii, czasem sennej, zagubionej, cierpiącej, /Salome, Maria Magdalena, Melpomena, Terpsychora.../. Jednocześnie kobieta wolna i niezależna, stąd często skojarzona z architekturą, często w towarzystwie ptaków - zawsze twarda lecz pogodzona z losem, nieujarzmiona, ale krucha, "wietrzna" istota, anioł, ulotna, nie dzisiejsza, przemijająca.
Artystka ciągle się uczy, bo w sztuce kunszt i pomysł, praktyka i teoria są nierozłączne.