Waszkiewicz Magdalena
Sois informé de mes nouveaux tableaux.: Magdalena Waszkiewicz udostępnij >

Information sur artiste:

Najczęściej powracające motywy w mojej twórczości to pejzaż i miejsca, w których byłam i do których chciałabym wrócić; choć także i te, które nie istnieją, są  wytworem wyobraźni, grą marzeń z rzeczywistością.
 
Tworzę intuicyjnie, na jednym wdechu, 'na raz', bez planu czy wstępnych szkiców, dając ponieść się jakiejś nieokreślonej sile. Inspiruje mnie przyroda ożywiona w swojej prostocie. Moje malarskie środki wyrazu to przede wszystkim kolor i budowanie nim emocji, jakie wywiera na mnie obserwowany czy wyobrażony pejzaż. Maluję głównie w technikach: akryl i akwarele.
 
Niejednokrotnie w swoich pracach, oprócz profesjonalnych farb i narzędzi, posługuję się także nietrwałymi i 'nieplastycznymi' w swoim pierwotnym przeznaczeniu materiałami (piasek, gazeta, skrawki tkanin) oraz technikami mieszanymi, które pozwalają na zabawę z nieoczywistym na pierwszy rzut oka materiałem czy narzędziem (wydrapywanie, kolaż, malowanie gąbką). Nie stosuję materiałów do gruntowania podłoża; unikam również werniksowania i pokrywania prac konserwującymi środkami. Obraz ma starzeć się wraz z upływającym czasem, odkrywając swoje prawdziwe, bo nietrwałe tak jak natura piękno.

Biographie: