Knorowski Konrad
Sois informé de mes nouveaux tableaux.: Konrad Knorowski udostępnij >

Information sur artiste:

To czym się zajmuję traktuję nadzwyczaj poważnie. Nie jest to nawet potrzeba ale konieczność - to jest mój świadomy wybór. Tym bardziej więc muszę zachować wobec mojej pracy uczciwość i szczerość. Źródłem mojej inspiracji pozostaje nieodmiennie natura. Jestem w niej głęboko osadzony i nieobojętny na jej urodę. I dobrze mi z tym. Prowadzę swój intymny dialog z otaczającymi mnie zjawiskami świata zewnętrznego, wchodzę w interakcję z nimi i szukam własnych metod artykulacji tego fenomenu. Jest to energia, w której pokładam wielką ufność i wiem, że mnie nie zawiedzie. Moja wyobraźnia musi sprostać tym wyzwaniom. To stanowi sens mojej twórczości.

Biographie:


Konrad Knorowski (ur.1961)
Studia w PWSSP w Łodzi w l. 1985-1990, dyplom w pracowni prof. Tomasza Chojnackiego (grafika warsztatowa-drzeworyt) z wynikiem bardzo dobrym.
1990 – 1991 – podróże artystyczne (Grecja, Rosja, Austria)
1991 - wyjazd studyjny do USA
1992 – 2011 - samodzielna działalność gospodarcza w ramach firmy reklamowej:

-prace projektowe i działalność kreacyjna (art director)
-realizacje w zakresie reklamy wizualnej (poligrafia, akcydensy, druk wielkoformatowy, pracownia sitodruku, elementy scenograficzne do produkcji filmowej
2011 – powrót do twórczości własnej w zakresie malarstwa, przewartościowanie dotychczasowych osiągnięć materialnych i radykalna zmiana trybu życia z miejskiego na wiejski, zbliżenie do natury i pogłębiona refleksja egzystencjalna wynikająca z determinacji samorealizacji w sztuce.
Dodatkową motywację stanowi wielopokoleniowa tradycja malarska w najbliższym kręgu rodzinnym.