Guillemot  Bea
Sois informé de mes nouveaux tableaux.: Bea Guillemot udostępnij >

Information sur artiste:

Biographie:

 
 
Od lat, jako dekorator wnętrz, uczestniczyłam w wielu projektach architektonicznych, które pozwoliły mi inaczej wyobrazić sobie przestrzeń oraz doświadczyć nowych materiałów i ich kompozycji .
Nie od dziś  te umiejętności przenoszę na płótno przy użyciu żywicy epoksydowej ,oleju ,tempury oraz farb akrylowych. W swojej twórczości nieustannie eksperymentuję, stawiając przede wszystkim na warsztat.
Interesuje mnie sztuka nowoczesna, design, minimalizm i abstrakcja.
Harmonia z kolorem, kontrast, struktura, światło i emocje, w odpowiednich proporcjach, budują moje obrazy. W mojej sztuce  ukazane zostają liczne napięcia, bariery i niejasności, ale także ład powstający z powoli porządkującej się rzeczywistości.
Moje malarstwo  cechuje poszukiwanie nowych form oraz technik przekazu. Odrzucam figuratywność na rzecz wewnętrznej konstrukcji.
Moje obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce,jak i za granicą między innymi w Niemczech ,we Włoszech ,Francji i USA .
Zafascynowana twórczością Pierre Sulage ,Hans Hartung oraz Gerhard Richter . 
 
 
Sharing my life between Poland, Germany and France, my artistic expression is traveling, instinctive and often unpredictable.
 
For years, I have been involved in several architectural projects as interior decorator which allowed me to envisage differently the space and to experience new materials and their combination.
This is a crucial aspect of the way how I express and imagine my painting today.
I prefer large surface, I can spread and mix oil, acrylic, epoxy, gypsum or any other media in order to study new painting techniques.
But beyond the formatting, the shaping of the project and the tools to achieve it, the important thing for me is to succeed in capturing the ephemeral nature of each movement together with our emotions in a world in perpetual acceleration.
 
Bea