Borcz Anna
Sois informé de mes nouveaux tableaux.: Anna Borcz udostępnij >

Information sur artiste:

Maluję w wielu technikach, na różnych podobraziach : na papierze, płótnie, na szkle. Inspirują mnie głównie postacie w ruchu. Jestem też wrażliwa na barwy i nastroje przyrody.\r\n Maluję od kiedy pamiętam ale nie myślałam ,że może to być też zawód. Bycie malarką to sposób patrzenia na otaczający świat, tak jak patrzy artysta, Myślę ,że nawet jeśli dany człowiek uprawiałaby inny zawód i tak będzie na swój sposób obserwował ludzi i zdarzenia, dlatego każdy ma w sobie nutę artyzmu, tylko nie każdy ma szansę ją pokazać. Jednak otaczając się obrazami, rzeźbami , czy pięknymi przedmiotami odzwierciedla swój artyzm. \r\n Czym są dla mnie moje obrazy? Zapisem danej chwili. Każdy z nich pamiętam, pamiętam w jakim czasie był malowany, nastroju i z jakimi ludźmi sie wtedy spotykałam, gdzie byłam. \r\n Obraz , tak jak książka jest listem od nieznanego przyjaciela wysłanym do nas przez Autora, czasem bardzo dawno.

Biographie:

Anna Borcz

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (dyplom z malarstwa w  1992r. w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego).

Twórczość autorki obejmuje sferę zarówno malarstwa, rysunku, jak i kolażu oraz fotografii. Artystka prezentowała swoje obrazy na wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą (Niemcy, Francja, Ukraina, Szwajcaria, Rosja, Mołdawia, Rumunia, Finlandia) oraz uczestniczyła w wielu pokazach  zbiorowych. Od 1993 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

 Zajmuje się pracą artystyczną oraz dydaktyczną. W 2006 r. uzyskała stopień doktora sztuki. Jest organizatorką kilku plenerów, międzynarodowych wystaw oraz autorką tekstów o malarstwie i literaturze.