Molski Eugeniusz
Seien Sie über meine neuesten Bilder auf dem Laufenden.: Eugeniusz Molski udostępnij >

Informationen über den Künstler:

Eugeniusz Molski jest wulkanem energii, bardzo dynamiczny, twórczy i wierny swoim niepowtarzalnym Aniołom i Madonnom będących artystycznym motywem (credo) jego twórczości. Ustawiczne podróże w miejsca odległe są dla Eugeniusza Molskiego inspiracją, a dla nas, Jego wiernych fanów, oczekiwaniem na nadzwyczajne opowieści i dzieła.\r\n\r\nTworząc, wykorzystuje wszystko co ma pod ręką. W jego dziełach wszystko jest przemieszane jak w życiu. One bowiem powstają na gorąco, pod wrażeniem chwili, w wyniku fascynacji, przeżycia. Są to swoiste opowieści zarówno o życiu jak i tworzeniu, a także o artystycznych marzeniach twórcy o idealnym świecie. Artysta lubi tworzyć serie będących jego opowieścią plastyczną o konkretnej sprawie lub historiach. Bujność wyobraźni twórcy jak również aktywność powodują, że twórczość ta jest niezwykle bogata.\r\n\r\nWyróżnienia, nagrody, zamówienia\r\n1973 - Toruń, Muzeum Okręgowe: “Pieśń” do zbiorów muzeum;\r\n1977 - Bolesławiec, BOK: nagroda ZPAP, plener ceramiczny;\r\n1978\r\n- Kraków, BWA, nagroda Rzeźba Roku Polski Południowej;\r\n- Tarnów, BWA, Nagroda Prezydenta Miasta; Muzeum Okręgowe: rzeźba “Fazy” do zbiorów;\r\n1980-1981\r\n- Debrzno, nagroda gospodarza pleneru “Ceramika dla architektury”, nagroda Gdyńskiego Przedsiębiorstwa Ceramiki Budowlanej m.in. I nagroda w konkursie na ścianę ceramiczną\r\n- Łódź, Galeria PAX, III nagroda na wystawie “Sacrum w plastyce współczesnej”;\r\n1984 - Rzeszów, MPKiK, wyróżnienie w konkursie “Rzeszowska Starówka”; - Książ: Biennale Ceramiki Polskiej. III nagroda na wystawie “Sztuka użytkowa `87”;\r\n1988 - Kraków, KDK “Pod Baranami”, nagroda w konkursie masek;\r\n1989\r\n- Kraków, BWA, \"Grand Prix w konkursie “Primum non nocere”;\r\n- Katowice, BWA, III nagroda za Formy przemysłowe;\r\n- Kraków, Muzeum Archidiecezjalne;\r\n2000 - 134 wystawa indywidualna.\r\n2003 - realizacja rzeźby Świętego Mikołaja z okazji 750-lecia lokacji Bochni, zdjęcie Świętego Mikołaja i Autora\r\n2006 - realizacja statuetki \"Anioł\" na Tarnowskie Nagrody Filmowe\r\n2007 - realizacja statuetki \"Kogut\" na Tarnowskie Nagrody Filmowe\r\n2009 - I Ogólnopolski konkurs ceramiczny „Struny Światła” - II Nagroda

Biographie:

Eugeniusz Molski (ur. 1942 w Bagienicach) - polski artysta współczesny, plastyk, ceramik i podróżnik.

Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom otrzymał w 1969 w malarstwie architektonicznym i ceramice.

Od 1969 do 2006 pracował w Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Uprawia malarstwo, malarstwo ścienne, ceramikę, rzeźbę.

Brał udział w ponad 180 – tu wystawach indywidualnych i 200 zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień. W 2007 roku obchodził 40-lecie pracy twórczej. Jego prace znajdują się w licznych zbiorach kolekcjonerów krajowych i zagranicznych.