Tomaszewski Andrzej
Seien Sie über meine neuesten Bilder auf dem Laufenden.: Andrzej Tomaszewski udostępnij >

Informationen über den Künstler:

"...sztuka (czytaj rysowanie) jest dla artysty wyzwaniem, kóre stawia przed nim pewne wymagania. Uważa on, że do twórczości trzeba dojrzeć, aby móc ją wykonywać do końca swoich dni i czerpać z niej zawsze tą samą niesamowitą satysfakcję..."

Biographie:

(...) Jedną z cech artystów, którzy osiągneli wyżyny jest rozpoznawalność ich prac nawet przez amatorów sztuki. Tomaszewski jest rozpoznawalny! Jego sztukę można emocjonalnie nie akceptować (nie każdy lubi taki charakter dzieł), ale uczciwość nakazuje uznać jej wyżyny. Nie każdy lubi też wysiłek emocjonalno-intelektualny.(...)

Adam Kowalczewski


Andrzej Tomaszewski urodził się w 1966r. w Koninie.
Świadomą i systematyczna twórczość rozpoczął w 1990 roku.
Od wielu lat jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków - Polska Sztuka Użytkowa w Poznaniu.Jest surrealistą, głównym motywem jego prac jest człowiek, postać ludzka przetworzona w bardzo specyficzny sposób.Artysta w swoich pracach pokazuje emocje, popędy, samotność itp. z którymi ludzkość boryka się od wieków.Od lat bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych.W latach 90-tych ubiegłego stulecia współpracował z pismami "Szpilki" i "Fantastyka".Jego obrazy znajdują się w galeriach sztuki, kolekcjach prywatnych a także w Muzeum Magicznego Realizmu w Wiśle w stałej ekspozycji.

Prace Andrzeja Tomaszewskiego sprzedawane są na aukcjach w największych Domach Aukcyjnych m. in. w Desa Unicum, Rempex i Ostoya.

 

Ostatnie wystawy to:
2002 – udział w Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu.
2006 – udział w wystawie „Materia Fantastyczna”. 23 czerwca – 30 września – Zamek w Kórniku.
2006 - udział w Międzynarodowym Forum Sztuki „ADI ART. 2006” 19-24 września Łódź.
2006 – indywidualna wystawa w Muzeum w Petrykozach Wojciecha Siemiona na zakończenie XXXV Warszawskiej Jesieni Poezji .
2006 - udział w wystawie galerii „Pod Belką”, październik – grudzień – Zamek w Nidzicy.
2007 - Szwecja - Sztokholm – (Skopas) udział w wystawie Współczesne Malarstwo Polskie, 18 sierpinia.
2008 - Meksyk – Museo de la Cultura Maya w Chetumal w Meksyku – „Wspólczesna Sztuka Polska”,maj.
2008 - Wilno – Indywidualna wystawa – Dom Kultury Polskiej w Wilnie Vilniaus lenku kulturos namai,Naugarduko 76, 16 maja .
2008 - Łódź – Indywidualna wystawa w Galerii „ADI ART”, 24 października – 24 listopada.
2008 - „Surrealiści polscy” 24 października - 23 listopada, SD Panorama w Warszawie,
2012 - Wernisaż Andrzeja Tomaszewskiego, Piwnica u Artystów, Konin
2014 - Szwecja - Wystawa sztuki polskiej z kolekcji Galerii ADI ART w galerii LYKTAN, Skopas,17.05-05.06., z udziałem Ambasadora Polski w Sztokholmie,

2019 - Konin - Indywidualna Wielka wystawa retrospektywna pt. „100 x Tomaszewski" CKiS 13.09-06.10

2023 - Wisła - Indywidualna Wystawa „Realny Surrealizm - 30lat" w Ochorowiczówka Muzeum Magicznego Realizmu 12.02.23 - 03.03.23Artystyczne credo Andrzeja Tomaszewskiego:
"...sztuka (czytaj rysowanie) jest dla artysty wyzwaniem, kóre stawia przed nim pewne wymagania. Uważa on, że do twórczości trzeba dojrzeć, aby móc ją wykonywać do końca swoich dni i czerpać z niej zawsze tą samą niesamowitą satysfakcję..."