rozwiń menu >

Małgorzata Jabłońska Картины

: 29

USD USD

Тип вида:

  • image
  • image

Obrazy i rzeźby Małgorzaty Jabłońskiej

Małgorzata Jabłońska w swojej twórczości przekazuje przede wszystkim spokój i dobrą energię. Jednym z celów artystki jest dążenie do odkrycia swojej świadomości właśnie poprzez wyciszenie i relaksację, którą próbuje przedstawić nam przy pomocy wykonywanych prac. Estetyka dzieł jest oparta na kanonach piękna, które uznaje sama artystka. Definicją tego określenia jest dla niej symetria, równowaga i harmonia, które są nieodłącznym elementem malarstwa i rzeźby. Autorka przelewa na płótno oraz inne materiały miłość do sztuki, oraz radość, jaką daje jej tworzenie. Wszystko to przekłada się na wewnętrzny spokój, który jest nieodłącznym elementem jej prac.

Malowanie materiałem jako nowoczesna technika pokazywania piękna

Głównymi narzędziami pracy artystki nie są pędzel oraz farby, ale różnego rodzaju materiały, które pozwalają tworzyć piękne obrazy utrzymane w wyjątkowej estetyce. Dzięki zachowaniu przezroczystości wykorzystanych tworzyw obraz może być zawieszony zarówno na płótnie, jak i na dowolnej przestrzeni. Tym, co wyróżnia twórczość Małgorzaty Jabłońskiej, są intensywne, radosne kolory, które powodują pozytywne odbieranie prac przez publiczność. Według artystki kolor ma ogromną siłę przekazu. Jest on nie tylko energią, ale również czynnikiem powodującym radość lub smutek czy wywołującym określone emocje. Barwy mogą mieć również wpływ na nastrój oraz na to, jak zostanie odebrane dzieło. To właśnie one są czynnikiem, który uspokaja lub rozdrażnia widza, a świadomość tego pomaga malarce w odpowiednim stosowaniu kolorystyki swoich prac.

Rzeźba człowieka w twórczości Małgorzaty Jabłońskiej

Małgorzata Jabłońska oprócz prac malarskich wykonuje również rzeźby, które najczęściej odzwierciedlają człowieka w proporcji 1:1. Wykorzystuje ona do tego swój własny odlew, aby zachowane wymiary były jak najbardziej zbliżone do rzeczywistych. Materiałami, które wykorzystuje ona w swoich pracach, są jedwab, organza czy kora bananowca. To naturalne tworzywa, które pozwalają ułożyć dowolny kształt i umieścić go w wybranym miejscu, aby razem tworzyły kompletna całość. Tak samo, jak niedoskonałe jest ciało człowieka, tak też jej rzeźby pokazują pewne nierówności i brak symetrii. Są one również bardzo elastyczne - dokładnie tak jak ludzkie ciało, które przystosowuje się do panujących warunków.

Ozdoba i odzwierciedlenie dobrej energii w galerii internetowej

Twórczość artystki cechuje przede wszystkim wyjątkowe poczucie estetyki, zamiłowanie do miękkich, elastycznych materiałów oraz żywych, energetycznych barw. Wszystko to przekłada się na odczucia odbiorców, którzy przejmują od artystki emocje, jakie chciała przekazać ona w danym dziele. Wyjątkowość jej prac ukazuje się również w ich proporcjach, które są zbliżone do rozmiarów ciała ludzkiego w takim stopniu, aby mógł utożsamić się on z motywem przewodnim danej pracy. Jeśli jesteś zainteresowany którymkolwiek z dzieł artystki, z przyjemnością przedstawimy Ci szczegółową ofertę naszej galerii internetowej.
: 29