Информация о художнике:

Kocham tworzyć w różnej postaci. Malarstwo to moja pasja, która pomaga mi wyraźić siebie. Pragnę poprzez moje obrazy przenieść ludzi na chwilę w inny wymiar, gdzie troski i problemy nie mają znaczenia. Chcę aby moja twórczość przekazała widzom głebszy sens życia.

Биография:

  Martyna Mączka urodzona w 1988 r w Bielsku-Białej. Tworzy od dziecka. Swoją z przygodę z malowaniem obrazów rozpoczęła od rysunku ołówkiem, poprzez węgiel, suche pastele, na końcu farby akrylowe, które stały się jej ulubioną techniką .
Ukończyła studia na Politechnice Śląskiej na kierunku Architektura. Po kilku latach pracy w zawodzie całkowicie porzuciła karierę zawodową i oddała się swojej pasji. Ukończyła wiele kursów rysunku i malarstwa. Maluje zawodowo od 2014 roku. 
  Początkowo tworzyła w tematyce typowo baśniowej. Obecnie jej obrazy malowane są głownie w stylu surrealizmu i symbolizmu. Charakterystyczne w  twórczości malarki jest łączenie czarno-białych barw z kolorowymi akcentami. Wynika to z sentymentu do starych zdjęć i czasów. Na obrazach często występuje ta sama postać mężczyzny o wydłużonych nogach w cylindrze. Jest on metaforą każdego z nas. 
  Obrazy powstają po tygodniach przemyśleń i refleksji. Są głębokim przekazem ukazanym w metaforyczny sposób. Każdy szczegół ma znaczenie, nic nie występuje przypadkowo. Malarka stara się na obrazach ukazać kwintesencję życia i skłonić odbiorcę do refleksji.
 
Odbyła liczne wystawy:
 
Najważniejsze wystawy:
2018r- wystawa w Bath w Wielkiej Brytani
2017r -wystawa pt."Emocje" w Galerii Delfiny w Warszawie
2016r- wystawa w Bazyliszku Saloniku Sztuk Rozmaitych w Bielsku-Białej
2015r- wystawa w restobarze 8My Kwadrat w Warszawie
2014r- wystawa w Galerii Wzgórze w Bielsku-Białej
 

 

Другие доступные картины художника Martyna Mączka:

 

показывает 1 из 1