rozwiń menu >

Leon Tarasewicz obrazy artysty: 4

PLN PLN

Typ widoku:

  • image
  • image

Obrazy Leona Tarasewicza

Malarstwo Leona Tarasewicza uważane jest za sztukę intrygującą i ciekawą. Odkrywa on coraz to nowe oblicza abstrakcji i nadaje jej świeżości. Jego pierwsze dzieła zdecydowanie różniły się od nurtów, które reprezentowali jego rówieśnicy. Używał innych form ekspresji, połączeń barw oraz stworzył swój własny, niepowtarzalny styl. Jego zdaniem nie jest konieczne dopisywanie ideologii, historii czy ukrytych znaczeń do konkretnych obrazów. Są one wyrazem chwili oraz uczuć, które kierowały artystą w momencie tworzenia. Zestawienia barw inspirowane są przede wszystkim naturą, którą artysta podziwia i obserwuje z zainteresowaniem i pasją. Obrazy autora pozostają bez tytułów, aby nie narzucać odbiorcy żadnego kierunki i interpretacji. Jego obrazów w żadnym stopniu nie cechuje aluzyjność, a ich przekaz jest bardzo prosty.

Malarstwo abstrakcyjne połączone z brakiem metafory

Artysta dąży do wyjątkowych połączeń kolorystycznych, które stara się uzyskać na różne sposoby. To właśnie natura jest jego największą inspiracją i to z niej wyciąga wzorce do przedstawienia na obrazach. Pejzaże, które obserwuje przed przystąpieniem do popełnienia dzieła, są pozbawione ludzkich śladów. Jedynie roślinność oraz fauna, która naturalnie należy do danego otoczenia, mogą stanowić część obrazu. Najważniejsze dla artysty są nasycenie barw, światło oraz faktura obrazu. Domeną Leona Tarasewicza są kontrasty, które osiąga, korzystając tylko z palety podstawowych barw. Często zobaczymy również czarno-białe prace, które przyciągają wzrok i wyróżniają się oryginalnością i prostotą znaczenia. Kolory stosowane są bardzo oszczędnie, a barwy rzadko występują w przygaszonych odcieniach. Biel jest rzadko używana przez artystę, ponieważ najczęściej decyduje się on na wyraziste, soczyste kolory. Jest to odzwierciedleniem tego, co gra w duszy autora. Stosowanie nasyconych barw jest powrotem do pierwszych prac, które miały na celu oddać prostotę oraz witalność płynącą z obrazów. Kolory to czysta energia, która przekazywana jest odbiorcy za pośrednictwem płótna. Ciężko jest również doszukiwać się jakiegokolwiek znaczenia malarstwa Tarasewicza, ponieważ sam autor nie zdradza genezy oraz pomysłu, który kierował nim do rozpoczęcia kariery malarskiej.

Kolory to życie i energia, które ożywiają przestrzeń

Obrazy Tarasewicza to odważne zestawienie barw, która rozgrzeje każde wnętrze i doda mu niepowtarzalnej energii. Soczystość i nasycenie kolorów oraz ich niepowtarzalna świetlistość, której uzyskanie jest jednym z głównych celów artysty, nadają obrazom wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru. Sztuka abstrakcyjna nie wymaga od nas, abyśmy odczytywali jej ukryte znaczenia. Ona po prostu z nami jest i towarzyszy w różnych sytuacjach.

Obrazy Tarasewicza dostępne w naszej galerii

Leon Tarasewicz to wyjątkowy artysta, który odrzuca metafory, aluzje i wszelkiego rodzaju dopisywanie historii do malowanych obrazów. Dla niego liczą się malarskie, techniczne cechy obrazu, takie jak faktura, światło oraz kolor. W przypadku zainteresowania wybranym obrazem artysty zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszą galerią. Można również wypełnić formularz internetowy, a my na pewno wrócimy ze szczegółami.
: 4

Często zadawane pytania

Jakie są najpopularniejsze obrazy Leona Tarasewicza?

Co charakteryzuje obrazy Leona Tarasewicza?

Gdzie można kupić obrazy Leona Tarasewicza?