rozwiń menu >

Edward Dwurnik peintures

: 188

EUR EUR

Type de vue:

  • image
  • image

Obrazy Edwarda Dwurnika

Edward Dwurnik jest jednym z najwybitniejszych polskich malarzy i grafików. Wizje jego twórczości dojrzewały wraz z własnym rozwojem, który szlifował, ucząc się w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wypracowany przez niego styl stał się wyjątkowy i charakterystyczny, dzięki czemu prace są rozpoznawalne i cieszą się uznaniem wśród adoratorów sztuki. Jego malarstwo cieszy się rozgłosem dzięki wykorzystywaniu wielu elementów i technik. Za swoją twórczość został doceniony przez polskich odbiorców, ale odniósł również sukcesy za granicami kraju.

Obrazy inspirowane kolorami

Tym, co wyróżnia dzieła Edwarda Dwurnika, jest przede wszystkim soczysta i wyrazista kolorystyka jego dzieł. Dodatkowo charakterystyczna jest również kreska, którą stosuje w swoich obrazach. Na szczególną uwagę zasługują akwarele artysty, przedstawiające delikatność roślin i kwiatów. Popularnym kolorem często występującym w obrazach jest niebieski. Daje on wrażenie chłodu płynącego z obrazu, ale jednocześnie sprawia, że wyróżnia się on spośród innych. Utrzymany zostaje również kontrast z odcieniami pomarańczy i brązu, które ocieplają charakter dzieł i sprawiają, że nabierają one realistycznych cech. Na płótnie bardzo często pojawiają się budynki oraz architektura różnych miast, zarówno polskich, jak i europejskich. Inną inspiracją są kwiaty, a na szczególną uwagę zasługują tulipany. W swojej twórczości Edward Dwurnik przedstawił również różne oblicza człowieka oraz wykonywanych przez niego profesji. Często możemy zaobserwować na płótnie muzyków. Ciekawostką jest to, że obrazy z różnych okresów twórczości artysty diametralnie się od siebie różnią.

Sztuka, która ozdobi cztery ściany

Autor w swoich obrazach stara się komentować obserwowane przez siebie wydarzenie oraz przedstawia swoje spojrzenie na to, co dzieje się dookoła niego. Kolekcja prac artysty jest bardzo bogata i składa się z około 10 tysięcy rysunków i ponad 3 tysięcy obrazów. Tematyka, którą najczęściej porusza w swojej twórczości, obejmuje sytuację polityczną oraz motywy społeczne. Możemy dostrzec również nutę satyry, która przedstawia się na przykład w karykaturalnym przedstawieniu szkicu ciała ludzkiego. Odbiorcy sztuki Edwarda Dwurnika na pewno zechcą mieć jedno z jego dzieł w swoim domu lub najbliższym otoczeniu. Obrazy stanowią doskonałą ozdobę oraz urozmaicenie aranżacji w biurze czy w domu. Jego obrazy doskonale sprawdzą się w przestrzeniach prostych i eleganckich. Odcienie błękitu i brązów doskonale dopełnią przestrzeń. Perspektywa miasta z lotu ptaka może okazać się świetną dekoracją i doskonale wyróżnić przestrzeń. Niepowtarzalny styl stosowany przez artystę oraz satyryczne podejście do rzeczywistości to piękny motyw dla osób z nieoczywistym podejściem do życia i wysublimowanym poczuciem humoru.

Dzieła Edwarda Dwurnika w naszej galerii

W naszej internetowej galerii sztuki możesz dokonać zakupu jednego z wyjątkowych dzieł artysty. Edward Dwurnik to jeden z wielu promowanych przez nas malarzy. Wszystkich zainteresowanych jego niezwykłymi pracami zachęcamy do kontaktu. Szczegółowa oferta jest dostępna po uzupełnieniu formularza kontaktowego. Sprawimy, że staniesz się szczęśliwym posiadaczem wymarzonego obrazu.
: 188