Kopańska Teresa
Sois informé de mes nouveaux tableaux.: Teresa Kopańska udostępnij >

Information sur artiste:

Malarka mówi o sobie; Jestem kochanką malarstwa. Malarstwo które uprawiam - to malarstwo sztalugowe. Znakomita większość moich prac to obrazy olejne..Pasjonuję się symbolistką, toteż moje obrazy odzwierciedlają tematykę symboli.Drugą moją pasją w sztuce malowania są konie,akty i obrazy dzieci. Jeśli ktoś chciałby nawiązać ze mną kontakt, wymieniać korespondencję na temat malarstwa i sztuki, to jestem otwarta na wszystkie propozycje. .Serdecznie zapraszam do mojej galerii obrazów. W 2006 roku założyłam internetowe Forum - Malarstwo - Teresy jest to największe obecnie forum w Polsce o tematyce czysto malarskiej, zrzesza bardzo wielu użytkowników tj. młodych artystów malarzy i amatorów, oraz miłośników malarstwa.Forum pod moim nadzorem prowadzi Konkursy malarskie co przyczynia się to jego efektywności a zarazem do ściślejszego kontaktu malujących z malarstwem. Serdecznie zapraszam.

Biographie:

 

Teresa Kopańska artysta - plastyk, malarz. Urodzona w Łomzy. Od 1974 r.pracowała jako Gł.plastyk dowodzący w dużych Zakładach Bawełnianych "NAREW" Zajmowała się projektami, malarstwem sztalugowym, grafiką.
Ma za sobą wiele wystaw swoich prac, za co była wyróżniana wieloma dyplomami, a nawet orderem za zasługi dla kultury w byłym województwie łomżyńskim - 1989 r :)
Współpracowała też ze znanym w świecie Szwajcarem Eckertem (działacz UNICEFu). Malowała dla niego portrety dzieci różnych narodowości. Prace z tego okresu znajdują się w szwajcarskich szkołach i w prywatnych kolekcjach w wielu krajach - Kanadzie, Szwajcarrji, Ukrainie. Kazakstanie jak i w kraju.
Udział w wystawach:

    * 1985 - Poplenerowa "Ciechanowiec 85", Łomża
    * 1986 - Twórczość członków RSTK, Łomża
    * 1987 - Plastyka Amatorska Województwa Łomżyńskiego, Łomża
    * 1988 - Poplenerowa "Czartoria 88", Łomża, Zambrów
    * 1988 - Indywidualna, WDK Łomża
    * 1989 - Przegląd Dorobku Kulturalnego Województwa Łomżyńskiego, Kazań (ZSRR)
    * 1989 - Międzywojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Plastycznej, Białystok
    * 1990 - Twórczość członków RSTK, Łomża
    * 1992 - Wystawa prac zbiorowych -  Kazakstan
    * 1994 - Wystawa indywidualna  -  Lwów.
    * 1995 - Wystawa "Plastyka"  - Białystok.
    * 1995 - Wystawa - Twórczośc poplenerowa - Łomża