Cieślik Malwina
Sois informé de mes nouveaux tableaux.: Malwina Cieślik udostępnij >

Information sur artiste:

Malwina Cieślik, 

Architekt i grafik z wykształcenia.

Ukończyła wydział arystyczny na WSP w Częstochowie, dyplom artystyczny  zrealizowała       z wyróżnieniem w pracowni litografii,  pod kier. dr. hab. Krystyny Szwajkowskiej.

Przez kilka lat pracowała w zawodzie architekta, zajmując się też  malarstwem sztalugowym,  renowacją mebli oraz innymi projektami artystycznymi.
Wykształcenie architektoniczne i graficzne w dużej mierze ukształtowały jej spojrzenie na sztukę.  W swoim malarstwie cały czas poszukuje różnych metod ekspresji.
Inspirują ją głównie podróże, otaczająca przestrzeń, ludzie, rozmowy z bliskimi artystami, muzyka, dobra kawa, wiatr i woda.                                
Motywem często pojawiającym się w malarstwie artystki jest bezmiar wód, głównie morza,  symbolu nieskończoności, wytchnienia, wolności, tajemnicy, zmienności, ludzkich namiętności, tęsknot, buntu i przygody oraz źródła życia i odrodzenia. Obrazy malarki dają miejsce na oddech,  nie przytłaczają szczegółami, dają odbiorcy szerokie pole do odczuwania przestrzeni, wolności i braku ograniczeń. Oszczędność kolorystyczna, nakładanie koloru szpachlą oraz wszechobecna przestrzeń motywują do kontemplacji rzeczywistości oraz samego siebie, jakby od niechcenia nasuwają się fundamentalne pytania o miejsce człowieka we wszechświecie; "skąd jesteśmy  i dokąd idziemy?",  mimo że człowieka na płótnie nie widać.  Przedmioty pojawiające się na obrazach są  tylko podkreśleniem przestrzeni istnienia, manifestującego się poprzez odczucie: żyję, oddycham, kocham, czuję.

Biographie:

Malwina Cieślik, 
ur. 1975r. w Radomsku,
Architekt i grafik z wykształacenia.
Ukończyła wydział arystyczny na WSP w Częstochowie, dyplom artystyczny  zrealizowała  z wyróżnieniem w pracowni litografii pod kierunkie dr. hab. Krystyny Szwajkowskiej
Przez kilka lat pracowała w zawodzie architekta, zajmując się też  malarstwem sztalugowym,  renowacją mebli,  oraz innymi projektami artystycznymi
Wystawy indywidualne 
Galeria MDK w Radomsku, 2019r.
Cafe Belg, Częstochowa, 2018r.
Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku, 2017r.
Oprócz wystaw indywidualnych, brała też  udział w licznych wystawach zbiorowych ( Warszawa, Kraków, Bydgoszcz, Toruń, Radom, Częstochowa, Łęczyca, Radomsko, )
Ważniejsze z nich;
“ArtRa” Regionalne Muzeum w Radomsku 2018r.
“Kobiecą ręką” MDK w Radomsku 2017r.
PKO BP Radomsko 2002r.
BWA Częstochowa 2001r.
Konkursy
 “100 obrazów na 100 lecie niepodległości Polski”  Galeria Omega, Toruń 2018r.
 “Pejzaż współczesny”  Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa 2018r.
 “45 Salon Zimowy”  MCSW Elektrownia”Radom 2018r.
 “ Biennale Piękne Sztuki” MDK Radomsko 2018r.
Wyróżnienia 
Malarstwo-Rzeźba MDK Radomsko 2008r.
Jej prace, głównie grafiki i malarstwo, znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych,  w kraju i za granicą.