Kielichowska Joanna
Sois informé de mes nouveaux tableaux.: Joanna Kielichowska udostępnij >

Information sur artiste:

Inspirują mnie twarze ludzkie - w nich zawarte jest juz wszystko, zarówno piękno, jak i brzydota tego świata. Twarz jest odbiciem naszych skrywanych emocji, jak i przeżyć, doświadczeń. Czasami poszukuję właśnie takiej prawdy o człowieku, a czasem bardziej zajmują mnie moje własne emocje, którym mogę się przyjrzeć dokładnie na płótnie. Zawsze fascynuje mnie forma, kształt, zwłaszcza oczu i ust, jak i kolory, gra kolorów i światła. Kombinacja tych 3 czynników: emocje + kształt + kolor to esencja mojego malarstwa.

Biographie:

Joanna Kielichowska urodziła się Bydgoszczy, gdzie uczęszczała do Liceum Plastycznego. W latach 1998-2003 studiowała Malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Toruniu. Od zawsze pociagało ją malowanie, rysowanie postaci ludzkich. Wyjazd na Stypednium do Niemiec, zetknięcie się z innymi kulturami oraz rasami stało się katalizatorem zajęcia się tematyką portretu. Od roku 2000 jej malarstwo oscyluje w zakresie tej właśnie tematyki. Krótko po studiach artystka miała kilka wystaw, indywidualnych i zbiorowych, zdobyła również wyróżnienie na Triennale Autoportretu w Radomie. Jej prace znajdują się w zbiorach indywidualnych na całym świecie. Przez ostatnie lata poświęciła się życiu osobistemu, by w końcu powrócić do malarstwa. Jej zaciszne atelier "WIśniowy Sad" znajduje się w Krakowie, mieście królów i artystów polskich. 
Joanna Czechowska was born in Bydgoszcz. She acomplished FIne Art at the Copernicus University in Torun. Since always she was interested in painting, drawing people. Scholarship in Germany was important experience that inspired her to start painting human faces and since that moment she continues to paint portraits. Her art works are in private collections in many countries. She was honoured at "Selfportrait Treinnal" in Radom. Last few years she devoted herself to personal life and now finally she is painting again. Her sheltered atalier "Cherry Orchard" is placed in Krakow, the city of polish kings and artists.