Buszkowski Igor
Sois informé de mes nouveaux tableaux.: Igor Buszkowski udostępnij >

Information sur artiste:

Igor Buszkowski – pedagog, wokalista, gitarzysta basowy oraz artysta plastyk.
Współtworzył formacje muzyczne takie jak:
„Jak Wolność to Wolność” - https://www.youtube.com/watch?v=fwF_clMlSAw 
  „Projekt Elektryczny” - https://www.youtube.com/watch?v=H-uA40Acc4Y
Uczestniczył w nagraniach ścieżki dźwiękowej do filmu w reżyserii Jerzego Zalewskiego pt. „Gnoje”
W roku 2019 opracował solowy repertuar pod nazwą: „ Igor Buszkowski na Żywo”. Oparty jest na autorskich  utworach instrumentalnych, w których wszystkie dźwięki wygenerowane zostają przez gitarę basową. W kompozycjach przeważają wielowymiarowe, klimatyczne dźwięki z gatunku  jazzu, folku, rocka czy muzyki klasycznej.
Jako artysta plastyk tworzy instalacje i kipiące barwami obrazy, balansując na pograniczu sztuki wysokiej oraz dosadnego kiczu. Przeszywa je nitkami, a kompozycję obrazu wzbogaca zużytymi przedmiotami. Brał udział w kilkunastu wystawach w kraju i za granicą. Część prac znajduje się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji.
 
Współpracował z  telewizyjnym programem dla dzieci Budzik” realizowanym przez TVP 1, w którym miał swój blog plastyczny (obecnie program emitowany jest w TVP ABC).
 
Buszkowski jest autorem ponad dwudziestu książek dla najmłodszych.

Biographie:

Igor Buszkowski – jest pedagogiem, wokalistą, gitarzystą basowym oraz artystą plastykiem. Tworzy kipiące barwami obrazy, balansując na pograniczu sztuki wysokiej oraz dosadnego kiczu. Przeszywa je nitkami, a kompozycję obrazu wzbogaca zużytymi przedmiotami. Część prac znajduje się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Brał udział w kilkunastu wystawach w kraju i za granicą. Współpracował z dziecięcym programem telewizyjnym „Budzik” realizowanym przez TVP, w którym miał swój blog plastyczny (  obecnie program emitowany jest w TVP ABC ) oraz czasopismami pedagogicznymi dla nauczycieli przedszkolnych: „Abecadło”, „Wychowanie w przedszkolu”, „Doradca nauczyciela przedszkola”, „Mały uczeń”, „Mój przedszkolak”, „Nauczycielka przedszkola. Jest autorem ponad dwudziestu  książek dla najmłodszych. Współtworzył formacje muzyczne takie jak „Buzu Sqat” zespół „Jak Wolność to Wolność”, „Róże Europy” czy białoruską grupę „Uria”. Uczestniczył w nagraniach ścieżki dźwiękowej do filmu w reżyserii Jerzego Zalewskiego pt. „Gnoje”. Obecnie współtworzy zespół - „Projekt Elektryczny”. W roku 2019 opracował solowy repertuar pod nazwą: „ Igor Buszkowski na żywo”. Oparty jest na autorskich  utworach instrumentalnych, w których wszystkie dźwięki wygenerowane zostają przez gitarę basową. W kompozycjach przeważają wielowymiarowe, klimatyczne dźwięki z gatunku  jazzu, folku, rocka czy muzyki klasycznej.